Стан виплати заробітної плати на підприємствах, в установах, організаціях міст і районів області станом на 1 вересня 2019 року

Дата: 03.10.2019 10:15

Головне управління статистики інформує. Станом на 1 вересня 2019р. заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ, організацій області становила 36,3 млн.грн, що складає 2,2% фонду оплати праці, нарахованого за серпень 2019р.

У порівнянні з 1 серпня 2019р. борг із виплати заробітної                             плати збільшився на 1,4 млн.грн, або на 3,9%. Упродовж серпня сума                    боргу  збільшилась у м.Івано-Франківську (на 919,5 тис.грн), Рогатинському                   (на 242,1 тис.грн), Богородчанському (на 116,2 тис.грн), Тисменицькому            (на 107,4 тис.грн), Косівському (на 99,7 тис.грн) та Тлумацькому                              (на 71,8 тис.грн) районах. Водночас у містах Бурштині та Калуші спостерігалося зменшення суми заборгованості на 154,5 тис.грн та                       на 38,5 тис.грн, відповідно

На підприємства обласного центру припадає 69,9% загальної суми заборгованості із виплати заробітної плати, Тисменицького району – 14,7%, м.Бурштина – 6,6%, Косівського району – 3,2%, Рогатинського – 1,9%, м.Калуша – 1,6%, Богородчанського району – 1,5% та Тлумацького – 0,6%. На підприємствах решти міст та районів області заборгованість із виплати заробітної плати відсутня.

Заборгованість із виплати заробітної плати в області за рахунок бюджетних коштів на 1 вересня 2019р. становила 1471,1 тис.грн, в тому числі у районах: Богородчанському – 545,4 тис.грн, Рогатинському – 700,1 тис.грн та Тлумацькому  – 225,6 тис.грн.

У структурі загальної суми заборгованості з виплати заробітної плати  в цілому по області на економічно активні підприємства припадає 38,7% суми боргу. Серед підприємств м.Бурштина, Богородчанського, Косівського, Рогатинського та Тлумацького районів цей показник складає 100%,   м.Калуша – 50,6%, Тисменицького району – 46,2%, м.Івано-Франківська – 24,7%.

У м.Івано-Франківську 75,3% суми заборгованості з виплати заробітної плати, у Тисменицькому районі – 53,8%, у м.Калуші – 49,4% суми боргу утворено на підприємствах, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (по області цей показник складає 61,3%).