Загальна характеристика міста
Перша історична згадка про Яремче датується 1787 роком.
За переказами понад двісті літ тому тут поселився втікач від феодального тиску Ярема Годованець. З його іменем поєднується назва міста. Вже з ХІХ століття Яремче розвивалось як селище дачного типу. Будівництво в 1893-94 роках залізниці Станіслав – Вороненка сприяли розвитку туризму.
Ця залізниця, як інженерно – комунікаційна магістраль, прокладена в складних гірських умовах, є пам’яткою інженерного мистецтва. Завдяки цьому, а також унікальним природним ландшафтам, Яремче стало відомим відпочинковим центром на Прикарпатті.
Сюди приїжджали відпочиваючі з Відня, Варшави, Кракова, Львова та інших міст. У 1894-1907 роках у Яремчі було побудовано 70 вілл. Всі населенні пункти Яремчанської міської ради мають статус «гірських». Територія міста становить - 65,34 тис.га, в місті проживає 22,541 тис. чоловік постійного населення, щільність населення – 35 чол на 1 кв.км.
В 1980 р. тут створено Карпатський національний природний парк.
Населення:
- Наявного – 23165 чол.
- Міське – 12472 чол.
- Сільське – 10693 чол.
- Пенсіонери – 5321 чол.
Адміністративно-теротиторіальний устрій регіону
В 1977р. місто Яремче Івано-Франківської області віднесено до категорії міст обласного підпорядкування з включенням у межі міста таких населених пунктів: м. Яремче з мікрорайонами Ямна та Дора, смт. Ворохта, сіл Микуличин, Татарів, Яблуниця, Вороненко, Поляниця. На базі сіл утворені Микуличанська, Татарівська, Яблуницька та Поляницька сільські ради, селища міського типу Ворохта - селищна рада. Територія м.Яремче з підпорядкованими населеними пунктами називається територією Яремчанської міської ради.
В регіоні нараховується 6 населених пунктів. З них:
- Міст – 1
- Селищ – 1
- Сіл – 5
Місцеві ради:
- Всього місцевих рад – 6
- Міська – 1
- Селищна – 1
- Сільські – 4