Загальна характеристика міста

Перша історична згадка про Яремче датується 1787 роком.

За переказами понад двісті літ тому тут поселився втікач від феодального тиску Ярема Годованець. З його іменем поєднується назва міста. Вже з ХІХ століття Яремче роз­вивалось як селище дачного типу. Будівництво в 1893-94 роках залізниці Станіслав – Вороненка сприяли розвитку туризму.

Ця залізниця, як інженерно – комунікаційна магіст­раль, прокладена в складних гірських умовах, є пам’яткою інженерного мистецтва. Завдя­ки цьому, а також унікальним природним ландшафтам, Яремче стало відомим відпочинко­вим центром на Прикарпатті.

Сюди приїжджали відпочиваючі з Відня, Варшави, Кракова, Львова та інших міст. У 1894-1907 роках у Яремчі було побудовано 70 вілл. Всі населенні пункти Яремчанської міської ради мають статус «гірських». Територія міста становить - 65,34 тис.га, в місті проживає 22,541 тис.  чоловік постійного населення, щільність населення – 35 чол на 1 кв.км.

В 1980 р. тут створено Карпатський національний природний парк.

Населення:

• Наявного – 23165 чол.
  • Міське – 12472 чол.
  • Сільське – 10693 чол.
  • Пенсіонери – 5321 чол.

Адміністративно-теротиторіальний устрій регіону

В 1977р. місто Яремче Івано-Франківської області віднесено до категорії міст обла­сного підпорядкування з включенням у межі міста таких населених пунктів: м. Яремче з мікрорайонами Ямна та Дора, смт. Ворохта, сіл Микуличин, Татарів, Яблуниця, Воронен­ко, Поляниця. На базі сіл утворені Микуличанська, Татарівська, Яблуницька та Поляниць­ка сільські ради, селища міського типу Ворохта - селищна рада. Територія м.Яремче з під­порядкованими населеними пунктами називається територією Яремчанської міської ради.

В регіоні нараховується 6 населених пунктів. З них:

• Міст – 1
  • Селищ – 1
  • Сіл – 5

Місцеві ради:

• Всього місцевих рад – 6
  • Міська – 1
  • Селищна – 1
  • Сільські – 4

Туристична привабливість

Особливо приваблюють туристів річкові пороги та багато мальовничих водоспадів (Гук, Пробій та ін.) з бризками кришталево чистої води, сірководневі джерела, печери, скелі та інші цікаві природні утворення. Щойно розпочинається зимовий сезон, як Карпати ваблять прихильників гірськолижного спорту не тільки з усіх куточків країни, а й з-закордону.

19:30 03.08.2019