Музеї

Культурну спадщину, історію і суспільний побут яскраво представлено у музеях Яремчанського регіону. Кожен з них має свою експозицію і спеціалізацію.

Музей екології та етнографії Карпатського краю

У музеї представлено постійну експозицію, присвячену І та ІІ світовій війнам: діячам і лідерам ОУН та УПА, а також експоновано артефакти з часів українського визвольного руху і діяльності радянських партизан у Карпатському краї. Однією нішею представлено предмети етнографічного побуту гуцулів.
Раніше музей називався «Крайовий музей визвольних змагань», у радянські часи – «Музей партизанської слави».

Адреса:  Яремче, вул. Свободи, 269.
Тел.: (03434) 2-22-08
Графік роботи: з 10 до 18 години;
Вихідний: понеділок

Музей митрополита Андрея Шептицького

Музей Митрополита Шептицького

У музеї представлено приватну збірку-колекцію священика Української греко-католицької церкви, отця-місіонера з діаспори Ярослава Свищука, присвячену видатній особі в історії України – митрополиту Української греко-католицької церкви Андрею Шептицькому.
Музей розташований на території монастиря Св.Андрія (присілок Дора).
Музей не має чіткого розкладу роботи, тому напередодні відвідування слід домовитися про візит.

Контактний телефон:  (03434) 3-33-99.

Екотуристичний візит-центр в м. Яремче

Один з найкращих в Україні туристично-інформаційних центрів, споруджений у 2008 році за підтримки Європейського Союзу. У центрі надають інформацію розміщення, харчування та туристичні атракції. Окрім цього у візит-центрі представлено експозицію природних експонатів та культурних артефактів Карпатського регіону, тут розташована сувенірна крамниця та електронний інформаційний кіоск, а також зал з найсучаснішим обладнанням для конференцій та кінопоказів.

Адреса: м. Яремче, вул. В.Стуса, 6,
(територія Карпатського національного природного парку)
тел.: (03434) 2-22-59.
Розклад роботи: з 10 до 17, без вихідних.

Музейна колекція "Арійська традиція Гуцулії" у Микуличині

У музеї представлено приватну колекцію п. Юрія Боберського – етнолога Карпатського національного парку м Яремче. Експозиція яскраво представлена предметами побуту та культури Карпатського регіону, живопис та фотографії, які свідчать про етнологічне походження гуцулів. Окрім цього на виставці експонується сакральна арійська символіка, проілюстрована у вишивці, різьбі, побутових предметах і церковному декорі.
Огляд експозиції можливий за попередньою домовленістю.

Контактний телефон: 8 (03434) 3 92 69.