Основні структурні показники діяльності суб'єктів господарювання області у 2018 році

Дата: 14.11.2019 11:04

Головне управління статистики інформує. У 2018 році в області нараховувалось 52,6 тис. суб’єктів господарювання, у тому числі підприємств (без бюджетних установ) – 8,3 тис. (2,3% від загальної кількості по державі) та фізичних осіб-підприємців – 44,3 тис. (3%). У розрахунку на 10 тисяч осіб наявного населення області припадало 383 суб’єкти  господарювання  проти    362 у 2017 році. Питома вага підприємств у загальній кількості суб’єктів господарювання за 2018 рік збільшилась на 0,5 в.п. і склала 15,8%. За кількістю підприємств серед регіонів держави область посіла 15 місце.

В економіці області у 2018 році було зайнято 184,6 тис. працівників, що у порівнянні з попереднім роком на 17,6 тис. осіб або на 10,5% більше. Кількість найманих працівників збільшилась на 12,8% і склала 137,7 тис. осіб, що відбулося за рахунок значного (майже на третину) збільшення чисельності працівників у фізичних осіб-підприємців. Із загальної кількості найманих працівників 32,5% було зайнято у промисловості, 25,7% – в оптовій та роздрібній торгівлі, ремонті автотранспортних засобів і мотоциклів, 7,7% – у сільському, лісовому та рибному господарстві, 6,9% – в охороні здоров’я та наданні соціальної допомоги, по 5,8% – у будівництві, тимчасовому розміщуванні й організації харчування, у транспорті, складському господарстві, поштовій та кур’єрській діяльності, решта – на підприємствах інших видів діяльності.

Суб’єктами господарювання області у 2018 році реалізовано продукції (товарів, послуг) на 117,3 млрд.грн. (без ПДВ), що на 22,7% більше, ніж у попередньому році, при цьому на підприємства припало 83,3% загальнообласного обсягу реалізації продукції (товарів, послуг). У структурі реалізованої продукції (товарів, послуг) суб’єктами господарювання промисловості забезпечено 46,9% обсягів, оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів – 29%, сільського, лісового та рибного господарства – 7,6%, будівництва – 4,3%, транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності – 4,2%. Суб’єктами великого підприємництва забезпечено 25,8% загального обсягу реалізації продукції (товарів, послуг), середнього – 38,3%, малого підприємництва35,9%.

Довідка: (0342) 53-35-17, e-mail: ifgus@ifstat.gov.ua

Більше інформації: