Зовнішня торгівля підприємств та організацій області послугами за 9 місяців 2019 року

Дата: 22.11.2019 11:33

Головне управління статистики інформує. Обсяги експорту послуг підприємствами і організаціями області за 9 місяців 2019р. порівняно з відповідним періодом попереднього року збільшилися на 9,5%,  імпорту –        в 1,5 раза і становили відповідно 50,9 та 20,2 млн.дол. США. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі послугами склало 30,7 млн.дол. США.

За обсягами як експорту, так і імпорту послуг область посіла 15 місце серед регіонів України.

Зовнішньоторговельні операції послугами з партнерами зі 113 країн світу здійснювали 99 суб’єктів господарської діяльності.

Найбільші обсяги послуг надано нерезидентам з Румунії, Чехії, Польщі, Індії, Кіпру, Швеції, США. Понад 60% обласного експорту послуг складали послуги з переробки матеріальних ресурсів, 14,9% – транспортні послуги, 12,8% – послуги, пов’язані з подорожами, 7,8% – послуги у сфері телекомунікацій, комп’ютерні та інформаційні.

Більше як три чверті обсягів отриманих з-за меж країни послуг припадало на нерезидентів з Польщі, Данії та Німеччини. Серед імпортованих послуг дві третини обсягів припадало на транспортні та ділові послуги, 15,9% – на послуги, пов’язані з  подорожами, 9,3% – на послуги у сфері телекомунікацій, комп’ютерні та інформаційні.

Питома вага країн ЄС у загальнообласних обсягах експорту послуг становила 79,6%, імпорту – 91,6%. Обсяги експорту послуг до цих країн збільшилися у порівнянні з 9 місяцями 2018р. на 4,1%, імпорту – на 48,3%.