Житлове будівництво в Івано-Франківській області у січні–вересні 2019 року

Дата: 02.12.2019 14:27

Головне управління статистики інформує. У січні–вересні 2019р. в області прийнято в експлуатацію 569,9 тис.м2  загальної площі житлових будівель нового будівництва, що у 2,2 раза більше обсягів січня–вересня попереднього року.  За темпом зростання прийнятого в експлуатацію житла область посіла 3 місце серед регіонів держави,  за його обсягом – 5 місце.

У розрахунку на 10 тис. осіб в області прийнято 4151,6 м2 житла, що відповідає 2 місцю серед регіонів держави.

У міських поселеннях, на які припадає 50,1% загальнообласного обсягу житлових будівель (285,4 тис.м2),  у порівнянні  з січнем–вереснем  2018 року обсяги зросли у 3 рази, у сільській місцевості, де збудовано 49,9%  (284,5 тис.м2) –  у 1,7 раза.

Більше половини (51,4% або 292,9 тис.м2) загального  обсягу  житла прийнято в експлуатацію  в одноквартирних житлових будинках,  обсяги зведення  якого збільшились порівняно з січнем–вереснем 2018 року на 44,8%. У  будинках  із  двома  й  більше  квартирами прийняття в експлуатацію житла  зросло у 4,9 раза  і склало 277 тис.м2 (48,6% загального обсягу).

Упродовж січня–вересня 2019р. в області здано в експлуатацію  6024 квартири. Середній розмір одного новозбудованого помешкання становив  94,6 м2 загальної площі,  у тому числі в сільській місцевості – 118,7 м2, у міських поселеннях – 78,7 м2.  В одноквартирних будинках середній розмір квартири  становив 169,6 м2, у будинках з двома та більше квартирами – 64,5 м2.

Найбільшу частку загальної площі житлових будівель нового   будівництва прийнято в експлуатацію на території Івано-Франківської (50,2% загальнообласного показника), Яремчанської (6,9%) міських рад та   у  Тисменицькому районі (7,9%). Суттєві   обсяги житла прийняті також у  Надвірнянському (5%), Рожнятівському (4,7%) та Коломийському (4,6%) районах.

Збільшення обсягів прийняття нового житла порівняно з січнем–вереснем 2018 року досягнуто у більшості районів та  міст  обласного значення, зокрема  найсуттєвіше в обласному центрі (у 4,8 раза), у Долинському (у 2,8 раза), Тлумацькому (у 2,2 раза) районах, Болехівській і Яремчанській міськіх радах  (у 1,8 раза), Городенківському і Надвірнянському районах (у 1,7 раза). Разом з тим, у місті Калуші обсяг збудованого нового житла  зменшився у 3 рази, містах Бурштині – на 33,4%, Коломиї – на 8,6%, у Рогатинському та Богородчанському    районах  – на 13,2% та 9,3% відповідно.

Крім того, за січень–вересень 2019 року населенням збудовано дачні  та садові будинки загальною площею 6,7 тис.м2, що у 2,8 раза більше порівняно з  січнем–вереснем попереднього року.