Служба зайнятості для людей з інвалідністю

Дата: 13.12.2019 13:59

Гарантування права на працю для людей з інвалідністю є невід’ємною передумовою для їх соціалізації в суспільстві, розкриття творчих здібностей і розширення самостійності.

В службі зайнятості особи з інвалідністю можуть самостійно чи за допомогою кар’єрних радників підібрати роботу, отримати послуги з профорієнтації та профнавчання, ознайомитися з вакансіями для інвалідів, оволодіти технікою пошуку роботи, обрати професію з урахуванням медичних показань, програми реабілітації, особистих нахилів та здібностей. Дані особи мають вільний доступ до усіх джерел інформації служби зайнятості.

Протягом 11 місяців цього року за сприяння Івано-Франківської обласної служби зайнятості було працевлаштовано 495 осіб з інвалідністю, в тому числі на нові робочі місця з компенсацією витрат роботодавцям єдиного соціального внеску за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття - 21 особу з інвалідністю та 181 особу – на робочі місця для людей з інвалідністю. Станом на початок грудня близько 449 все ще лишаються безробітними, що змушує службу зайнятості тримати це питання в пріоритеті.

247 осіб даної категорії проходили професійне навчання, 10 осіб отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької, із них 2 особи – учасники АТО(ООС), а один підприємець вже створив 7 робочих місць, на які за сприянням служби зайнятості працевлаштовані громадяни.

Відділ інформаційної роботи

Івано-Франківського обласного