Право на полювання та порядок видачі посвідчення мисливця і контрольної картки обліку добутої дичини й порушень правил полювання

Дата: 23.04.2020 14:05
Кількість переглядів: 1974

Право  на  полювання в межах визначених для цього мисливських угідь  мають  громадяни  України,  які  досягли  18-річного  віку, іноземці, які одержали в установленому порядку дозвіл на добування мисливських  тварин  та  інші  документи,  що засвідчують право на полювання.

Полювання з  використанням  вогнепальної  мисливської   зброї дозволяється  лише  особам,  які  в установленому порядку одержали в    уповноваженому   державному   органі   відповідний   документ дозвільного характеру на право користування цією зброєю.

Документами  на  право  полювання  (для  громадян України) є:

1. Посвідчення мисливця;
  2. щорічна контрольна картка обліку добутої  дичини  і  порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита;
  3. дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка,  дозвіл  на  діагностичний  та селекційний відстріл тощо);
  4. відповідний   дозвіл   на   право  користування  вогнепальною мисливською  зброєю у разі її використання;
  5. паспорт  на  собак  мисливських  порід, інших ловчих звірів і птахів  у  разі  їх використання під час полювання.
    Зазначені документи   мисливець  зобов'язаний  мати  під  час  здійснення полювання,  транспортування або  перенесення  продукції полювання   і   пред'являти   їх  на  вимогу  осіб,  уповноважених здійснювати  контроль  у  галузі  мисливського   господарства   та полювання.

Контрольна картка видається з 01 травня поточного року по 30 квітня наступного року і діє з дня видачі до 30 квітня включно.

Посвідчення мисливця видаються особам, які є громадянами України, досягли 18-річного віку і склали екзамен.

Приймання екзаменів, видача посвідчень мисливця та контрольних карток здійснюються такими органами: Державним агентством лісових ресурсів України - для жителів міста Києва та громадян України, які зареєстровані на території інших адміністративно-територіальних одиниць; територіальними органами Державного агентства лісових ресурсів України - для громадян України, зареєстрованих на відповідній адміністративно-територіальній одиниці.

Для отримання посвідчення мисливця громадяни України подають заяву та анкету мисливця, дві кольорові фотокартки розміром 3 х 4 см.

Строк видачі посвідчення мисливця, контрольної картки не повинен перевищувати 30 днів з дня подання заяви.

Відділ «Яремчанське бюро правової допомоги»