Ринок праці Прикарпаття у період карантину

Дата: 13.05.2020 15:43

Протягом січня-квітня 2020 року в службі зайнятості Прикарпаття статус безробітного мали 17,7 тис. осіб, що на 4,3 тис. осіб більше, ніж у відповідному періоді минулого року. Допомогу по безробіттю отримували 15,5 тис. осіб.

З початку дії карантину, тобто з 12 березня, статус безробітного отримали майже 4,1 тис. громадян, для порівняння у квітні 2019 року статус безробітного отримали 1,4 тис. осіб.

«Кількість осіб, працевлаштованих за сприяння служби зайнятості, становила 11,3 тисячі, в т.ч. 298 безробітних працевлаштовано на нові робочі місця з компенсацією витрат роботодавцю на оплату єдиного внеску, за сприяння служби зайнятості 29 безробітних стали підприємцями, отримавши виплату допомоги по безробіттю одноразово на відкриття власної справи. Крім того 1,7 тис. осіб були залучені до громадських та інших робіт тимчасового характеру, 2,0 тис. безробітних проходили професійне навчання», - зазначає директор Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василь Цимбалюк.

В базі даних обласної служби зайнятості у січні-квітні 2020 року налічувалось 13,1 тис. вакансій. Кількість роботодавців, які співпрацювали з філіями обласного центру зайнятості та Івано-Франківським міським центром зайнятості, становила 4,7 тисячі.

Наразі в службі зайнятості області є попит на працівників за професіями: продавець продовольчих товарів, продавець-консультант, швачка, вантажник, кухар, бухгалтер, водій автотранспортних засобів.

Середній розмір заробітної плати протягом січня-квітня 2020 року в вакансіях 5465 грн. - від мінімальної 4723 грн. до 20-30 тис.грн. (за цей період у 2019 році середній розмір заробітної плати у вакансіях складав 4785 грн.).

Станом на 1 травня 2020 року кількість зареєстрованих безробітних становила 12,9 тис. осіб (на 5,1 тис. осіб більше, ніж станом на 01 травня 2019 року). Середній розмір допомоги по безробіттю у квітні 2020 року становив 3584 грн. (у квітні 2019 року – 2760 грн.).

Відділ інформаційної роботи

Івано-Франківського обласного