Відповідальність за втягнення дітей до жебракування

Дата: 10.06.2020 12:46

Одним із видів експлуатації дітей, забороненої національним та міжнародним законодавством, є примушування їх до заняття жебрацтвом чи використання їх для цих цілей.

Жебрацтво – це дії щодо  систематичного випрошування грошей, речей, інших матеріальних цінностей у сторонніх осіб.

Відповідальність за використання малолітньої дитини для заняття жебрацтвом передбачена ст. 150-1 КК України, а саме  використання батьками або особами, які їх замінюють, малолітньої дитини для заняття жебрацтвом (систематичного випрошування грошей, речей, інших матеріальних цінностей у сторонніх осіб) - карається обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк.

Ті самі дії, вчинені щодо чужої малолітньої дитини або пов'язані із застосуванням насильства чи погрозою його застосування, а так само вчинені повторно або особою, яка раніше скоїла один із злочинів, передбачених статтями 150, 303, 304 Кримінального кодексу України, або за попередньою змовою групою осіб, - караються обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

Дії, вчинені організованою групою, а також якщо внаслідок таких дій дитині спричинені середньої тяжкості чи тяжкі тілесні ушкодження, - караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.

Відділ «Яремчанське бюро правової допомоги»

Відповідальність за втягнення дітей до жебракування