Фінансові результати діяльності малих підприємств області у 2019 році (попередні дані)

Дата: 25.06.2020 10:38

Головне  управління  статистики  інформує.  За  результатами  діяльності у 2019р. малі підприємства області допустили негативний фінансовий результат до оподаткування у сумі 649,2 млн.грн збитку (роком раніше – 38,9 млн.грн збитку).

Негативне сальдо фінансового результату до оподаткування малих підприємств області у 2019р. сформовано, в основному, за рахунок нерентабельної діяльності підприємств сфери оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів (742,6 млн.грн збитку) та операцій з нерухомим майном (639,2 млн.грн).

Разом з тим, за підсумками року прибутки одержали малі підприємства промисловості (254,6  млн.грн  прибутку), будівництва (226,1 млн.грн), сфери фінансів та страхування (54,9 млн.грн), транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності (54,7 млн.грн), охорони здоров'я та надання соціальної допомоги (46,9 млн.грн), професійної, наукової та технічної діяльності (44,3 млн.грн), інформації та телекомунікацій (38,8 млн.грн), тимчасового  розміщування  й  організації  харчування  (30 млн.грн),  освіти (1,1 млн.грн).

Збитковими підприємствами, частка яких в загальній кількості малих підприємств становила 20,3% (у 2018р. – 18,3%), допущено 2982,2 млн.грн збитку, понад 90% якого сформовано підприємствами сфери оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів, операцій з нерухомим майном, промисловості, сільського, лісового та рибного господарства.

Частка прибуткових малих підприємств у 2019р. склала 79,7%; ними одержано 2333 млн.грн прибутку.

У 2019р. рівень рентабельності операційної діяльності малих підприємств області склав 1,6%. Найвищий рівень зафіксовано у підприємств сфери охорони здоров'я та надання соціальної допомоги (13,3%), будівництва (5,9%), інформації та телекомунікацій (5,4%).

Рівень збитковості всієї діяльності підприємств області у 2019 році склав 3%.