До Дня працівників лісу

Дата: 17.09.2020 15:21

Головне управління статистики інформує.  Івано-Франківщина є однією з найбільш лісистих в Україні – лісові угіддя займають  майже 46% території області або 639,9 тис.га.

На підприємствах лісогосподарського комплексу області у I півріччі 2020р. було зайнято 3 тис. осіб або 1,6% працівників підприємств, установ, організацій області з кількістю найманих працівників 10 і більше осіб. Заробітна  плата штатного працівника галузі у цьому періоді склала 7176 грн на місяць, що у 1,5 раза перевищує законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати.

У розвиток підприємств лісового господарства та лісозаготівель області у 2019р. спрямовано 30 млн.грн капітальних інвестицій, у січні–червні 2020р. – 2,6 млн.грн.

Одним із основних завдань працівників лісогосподарської галузі є відновлення лісових ресурсів. У 2019р. роботи по відтворенню лісів проведено на 2,3 тис.га  земель лісового фонду, з них на 1,1 тис.га здійснено садіння і висівання лісу. Крім того, у вкриті лісовою рослинністю землі переведено 2,8 тис.га лісових культур та ділянок з природним поновленням.

Захист лісів від шкідників та хвороб лісу у 2019р. проведено на площі 3,9 тис.га, з них основну частину (99%) становили профілактичні біотехнічні заходи. У результаті проведених заходів і під впливом природних факторів у 2019р.  ліквідовано осередків  шкідників і  хвороб лісу на площі 6,8 тис.га.

У 2019р. лісогосподарськими підприємствами, зареєстрованими на території області,  рубки лісу проведено  на площі 21,8 тис.га, що на 23% менше, ніж роком раніше, у тому числі  рубки головного користування – на 1,8 тис.га (на 16% менше), рубки формування та оздоровлення лісів – на 19,8 тис.га (на 23% менше).

Від усіх видів рубок заготовлено 1215,5 тис.м3 деревини, що на 13,5% менше, ніж у 2018р. У загальних обсягах заготовленої у 2019р. деревини 81,3% припадає на круглий ліс, обсяги заготівлі якого порівняно з 2018р. зменшилися на 14,4% і становили 988,1 тис.м3. Частка Івано-Франківщини у загальнодержавному обсязі заготівлі круглого лісу складає 5,6% і за цим показником область посіла 9 місце серед регіонів держави.

У структурі заготівлі круглого лісу 53,4% або 527,2 тис.м3 складає діловий круглий ліс, решта 46,6% (460,9 тис.м3) – паливна деревина. Понад 85% обсягів заготівлі круглого лісу та 48% паливної деревини припадає на хвойні породи.

Деревина та вироби з деревини є одним із пріоритетних напрямків зовнішньої торгівлі регіону: у структурі експорту у 2019р. на них припало 11,5% загальнообласних обсягів. Обсяги експорту деревини і виробів з деревини у 2019р. порівняно попереднім роком зменшились на 8,1% і склали 104,5 млн.дол. США.

Довідково: Професійне свято фахівців лісового господарства – день працівників  лісу  встановлений  Указом  Президента України  28 серпня   1993 року  і традиційно відзначається у третю неділю вересня.