Основні структурні показники діяльності суб’єктів господарювання міст та районів області у 2019 році

Дата: 10.11.2020 15:09

Головне  управління  статистики  інформує.  У 2019 році  в  області  діяло 55 тис. суб’єктів господарювання, з них 8,6 тис. (15,6%) підприємства (юридичні особи) та 46,4 тис. (84,4%) фізичні особи-підприємці. Найбільше суб’єктів господарювання зосереджено у містах Івано-Франківську (32,6% від загальнообласної кількості), Коломиї (7,4%) та Калуші (6,3%), а також Косівському (5,8%), Тисменицькому (5,4%), Надвірнянському (5,3%), Коломийському (4,9%), Долинському (4,2%), Снятинському (4,1%), Рожнятівському (3,6%) та Богородчанському (2,9%) районах, у решті міст обласного значення та районів вона коливалася у межах 2,6–0,9%.

Кількість  підприємств-суб’єктів  підприємницької  діяльності  є  значною у Рогатинському районі (29,7% у загальній кількості суб’єктів господарювання району), м.Івано-Франківську (22,6%) та Тлумацькому районі (20,5%). У містах Бурштині та Калуші, Галицькому та Тисменицькому районах вона коливається в межах 16,7–14,7%; у решті міст та районів області – 12,1–8,4%. Питома вага фізичних осіб-підприємців у загальній кількості суб’єктів господарювання міста (району) коливалася від 70,3% у Рогатинському районі, 77,4% – у м.Івано-Франківську та 79,5% – у Тлумацькому районі, 83,3–88,7% – у містах Бурштині, Калуші, Галицькому, Тисменицькому, Калуському, Городенківському,  Верховинському,  Долинському  районах  до  89,4–91,5% – у містах Болехові, Коломиї та Яремче, Рожнятівському, Снятинському, Богородчанському, Надвірнянському, Косівському та Коломийському районах.

В  економіці  області  у  2019 році  було  зайнято  196,9 тис.  працівників, що у порівнянні з 2018 роком на 12,3 тис. осіб або на 6,6% більше, у тому числі  на  підприємствах – 109,5 тис. осіб або 55,6% від загальної кількості зайнятих в економіці області. Частка працівників, зайнятих на підприємствах, є значною в Рогатинському районі (67,2% загальної кількості зайнятих працівників суб’єктів господарювання району), містах Калуші (66,4%), Івано-Франківську (65,7%), Тисменицькому (59,1%) та Тлумацькому (54,5%) районах; у решті міст обласного значення та районів області переважала частка фізичних осіб-підприємців та зайнятих у них осіб.

Обсяг реалізованої продукції (товарів, послуг) суб’єктами господарювання області у 2019 році склав 143,1 млрд.грн,  що на 22% більше,  ніж у 2018 році. Майже 42% загальнообласних обсягів реалізованої у 2019 році продукції (товарів, послуг) припало на суб’єкти господарювання м.Івано-Франківська, 15,2% – м.Калуша, 13,3% – Надвірнянського та 7,4% – Тисменицького районів. Вагомими були обсяги реалізованої продукції (товарів, послуг) суб’єктів господарювання Рогатинського (3,1%), Долинського (2,2%),  Калуського (2,1%) районів, м.Коломиї (2%), Рожнятівського району та м.Яремче (по 1,8%). Питома вага решти міст обласного значення та районів коливалася від 1,7% у Снятинському районі до 0,3% у м.Бурштині.

Підприємствами сформовано 84,1% обсягу реалізованої продукції (товарів, послуг) суб’єктів господарювання області. В територіальному розрізі найбільшою ця частка була у Надвірнянському (94,9%), Рогатинському (91,4%), Тисменицькому (88,6%), Калуському (84%) районах, містах Калуші (93%) та Івано-Франківську (86,1%).

Фізичні особи-підприємці області забезпечили 15,9% загальнообласного обсягу реалізованої продукції (товарів, послуг). Значним був внесок у загальний обсяг реалізації суб’єктів господарювання району (міста) фізичних осіб-підприємців    Верховинського   (71,9%)   та   Косівського   (64,3%)   районів,   м. Бурштина (52,9%); у решті районів області він коливався від 49,1% у Коломийському, 41,3% у Рожнятівському, 39,3–38,9% у Долинському та Снятинському районах до 33,1–27,5% у Галицькому, Богородчанському, Тлумацькому, Городенківському. Серед міст обласного значення вагомою була частка у містах Коломиї (49,1%), Болехові (38,2%) та Яремче (20,1%). Водночас, у Калуському районі цей показник становив 16%, Тисменицькому – 11,4%,  Рогатинському – 8,6%, Надвірнянському – 5,1%, у містах Івано-Франківську – 13,9%, Калуші – 7%.

Довідково: Показники підприємств (юридичних осіб) сформовано без урахування даних структурних підрозділів, головна організація яких розташована в іншому адміністративно-територіальному угрупуванні, ніж саме підприємство.