Яремчанська міська рада
Івано-Франківська область, Надвірнянський район

Зовнішня торгівля міст обласного значення та районів області товарами у січні–вересні 2020 року

Дата: 27.11.2020 09:00
Кількість переглядів: 452

Головне управління статистики в області інформує.

          Обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності області   у  січні–вересні   2020р.   становили  546,7 млн.дол.   США,   імпорту   (з урахуванням поставок до області газу природного) – 455,1 млн.дол. США. Порівняно з січнем–вереснем 2019р. обсяги експорту зменшилися на 18,5%, імпорту – на 23,9%.  Позитивне  сальдо  зовнішньої  торгівлі  товарами  склало 91,6 млн.дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 1,20.

         Партнерами області у зовнішній торгівлі товарами були нерезиденти із 111 країн світу.

Серед міст та районів області найбільша частка експорту товарів належала  суб’єктам  міст  Калуша  (41,7%  загальнообласних  обсягів)  та  Івано-Франківська (34,2%). Вагомими були і обсяги експорту з Тисменицького (7,7%), Рожнятівського (3,9%), Долинського (3,2%) районів, м.Коломиї (1,6%), Рогатинського (1,5%) та Надвірнянського (1%) районів. Питома вага решти міст обласного значення та районів області склала від 0,9% у Городенківському районі та у м.Болехові до 0,2% у м.Яремче та 0,1% у Богородчанському районі; у Тлумацькому районі та у м.Бурштині – 0,03% та 0,01% відповідно.

  При загальнообласному скороченні обсягів експорту товарів у порівнянні з січнем–вереснем 2019р. на 18,5%, суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності Коломийського  району  у  1,6 раза  збільшили  обсяги  відвантажень  за  межі  країни (насамперед продуктів рослинного походження), Косівського – на 19% (в основному, деревини і виробів з деревини), Калуського – на 9,5% (текстильних матеріалів та текстильних виробів) Снятинського – на 5,3% (деревини і виробів з деревини), Рожнятівського (продукції хімічної та пов'язаних з нею галузей промисловостi) та Городенківського (продуктів рослинного походження) – на 0,4% кожен.

  У решті містах обласного значення і районів відбулося зменшення відвантажень товарів за межі країни. Зокрема, у 4,8 раза зменшився експорт товарів суб’єктами Тлумацького району (насамперед продуктів рослинного походження, деревини і виробів з деревини), у 2,3 раза – Рогатинського (продуктів рослинного походження). Майже на чверть зменшили обсяги експорту суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності міст Болехова та Яремче, Богородчанського району; у межах 18,5%–15,1% – м.Бурштина, Долинського та Надвірнянського районів, від 7,7% до 2,1% – м.Коломиї, Верховинського та Тисменицького районів, м.Івано-Франківська, Галицького району.

  Найбільші обсяги надходжень з-за меж країни отримали суб’єкти господарювання міст Калуша (41,8% загальнообласних обсягів) та Івано-Франківська (37,6%), Тисменицького району (6,8%). Частка загальнообласних обсягів імпорту суб’єктів Долинського району склала 1,9%, м.Коломиї – 1,8%, Рожнятівського району – 1,4%, Калуського, Рогатинського та Снятинського – по 1,3%, Надвірнянського районів та м.Яремче – відповідно 1,1% та 1%. Питома вага надходжень до решти міст обласного значення та районів становила менше, ніж 0,7%.

  У порівнянні з січнем–вереснем 2019р. зросли у 2,2 раза обсяги імпорту товарів, які отримали з-за меж країни суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності м.Яремче (за рахунок, в основному, росту надходжень засобів наземного транспорту, крім залізничного та машин, обладнання та механізмів, електротехнічного обладнання), на 15,3% – Снятинського (текстильних матеріалів та текстильних виробів), на 15,1% – Долинського (насамперед, машин, обладнання та механізмів, електротехнічного обладнання та полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них) та на 9,2% – Косівського (полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них) районів. У решті міст та районів області відбулося скорочення імпортних надходжень, зокрема, у 5,9 раза до Галицького району  (машин,  обладнання  та  механізмів,  електротехнічного  обладнання), у 2,4 раза до м.Болехова (шкур необроблених, шкур вичищених), у 1,9–1,5 раза до   Верховинського,   Богородчанського,   Надвірнянського  та   Тлумацького   (в основному, засобів наземного транспорту, крім залізничного), Рожнятівського (маси з деревини або інших волокнистих целюлозних матеріалів) районів та м.Калуша (мiнеральних продуктів), в межах 29,5%–17,3%  до  міст Бурштина та Коломиї, Коломийського та Калуського районів, від 7,4% до 1,1% – міст Івано-Франківська та Болехова, Рогатинського та Городенківського районів.

 

 

 

 

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2020

При використанні інформації посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь