Попит на товари українського виробництва у січні–вересні 2020 року

Дата: 29.12.2020 09:31

Головне управління статистики інформує. В асортименті підприємств оптової та роздрібної торгівлі Івано-Франківщини, як і в попередні роки, переважає продукція українських виробників.

Так, на оптовому ринку області у січні–вересні 2020р. більше 67% становили товари вітчизняного виробництва (в Україні – 43,3%). Оптовий ринок продовольчих товарів області на 85,3% був заповнений товарами українських виробників (в Україні – 73,0%), непродовольчих товарів – на 62,8% (в Україні – 36,6%).

Серед продовольчої групи товарів винятково вітчизняними були продукти молочні, масло і сири, яйця, сіль харчова; понад 90% займали олія та жири харчові, води мінеральні та напої безалкогольні й соки фруктові та овочеві, вироби хлібобулочні та  кондитерські борошняні, цукор, борошно, пиво, крім відходів пивоваріння, напої алкогольні, вина зі свіжого винограду, рис, напої алкогольні дистильовані, сидр та вина плодово-ягідні інші,  вироби кондитерські цукрові та шоколад, сусло виноградне. Серед непродовольчих товарів виключно українськими були  пшениця, кукурудза, ячмінь, насіння і плоди олійних культур, тварини живі, паливо тверде, понад 90% українська продукція переважала у таких товарних групах: пропан і бутан скраплені; паливо рідке і газоподібне інше; добрива, агрохімічна продукція; метали кольорові (крім дорогоцінних) – алюміній, свинець, цинк та олово, мідь, метали кольорові інші.

У роздрібній торговій мережі підприємств (юридичних осіб), основним видом діяльності яких є роздрібна торгівля, питома вага товарів виробництва України становила 56,4% (в Україні – 54,6%). У загальному обсязі продажу продовольчих товарів у торговій мережі підприємств роздрібної торгівлі на товари вітчизняного виробництва припадало майже 83%.  Усі реалізовані яйця, понад 90% м'яса, м'ясних продуктів, молочних продуктів, хлібобулочних та борошняних кондитерських виробів, цукру, інших напоїв безалкогольних, борошна, тютюнових виробів, солі харчової – продукти українських виробників. Питома вага непродовольчих товарів виробництва України склала майже 40%. Товари українських виробників становили майже весь  обсяг роздрібного продажу вугілля і деревини для опалення, більше 90% –  книг, газет та журналів, понад 80% – фарб, лаків та емалів, засобів для миття, чищення, полірування та догляду за автомобілями, матеріали мастильні.