Про промислове виробництво в Івано-Франківській області у 2020 році

Дата: 26.01.2021 18:26

Головне управління статистики інформує. У 2020р. порівняно з 2019р. індекс промислової продукції в області склав 92,9% (в Україні – 94,8%), що відповідає 18 місцю серед регіонів держави. У I півріччі порівняно з відповідним півріччям 2019р. обсяги виробництва продукції зменшилися на 12,2%, а у ІІ півріччі 2020р. – зросли на 10,2%.

На підприємствах добувної промисловості та розроблення кар’єрів порівняно з 2019р. індекс промислової продукції становив 101%, переробної – 93,3%, з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – 82,9%.

Збільшення випуску продукції проти 2019р. одержано у виробництві гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції на 16,8%, машинобудуванні – на 10,7%, металургійному виробництві, виробництві готових металевих виробів, крім машин і устатковання – на 9,9%, у добуванні сирої нафти та природного газу – на 1,1%. Зменшення випуску продукції спостерігалося у виробництві хімічних речовин і хімічної продукції (на 11,6%), добуванні інших корисних копалин та розробленні кар’єрів (на 14,5%), виробництві харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів (на 15,2%), текстильному виробництві, виробництві одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів (на 16,9%), у виробництві, передачі та розподіленні електроенергії (на 18,1%), виготовленні виробів з деревини, виробництві паперу та поліграфічній діяльності (на 20,6%).

У грудні 2020р. проти попереднього місяця приріст промислової продукції склав 22,8%, на що вплинуло зростання обсягів виробництва у грудні 2020р. порівняно з листопадом 2020р. на підприємствах з виробництва хімічних речовин і хімічної продукції (у 3,6 раза), добувної промисловості та розроблення кар’єрів, з виробництва харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів, машинобудування, постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря (на 3,5–11,3%).

У порівнянні з відповідним місяцем попереднього року індекс промислової продукції у грудні 2020р. склав 105,2% (у листопаді 2020р. – 84,8%).

Довідка: тел. (0342)79-20-57; e-mail: ifgus@ifstat.gov.ua.

Більше інформації: http://www.ifstat.gov.ua/EX_IN/EX-PROM.htm