Довідка про роботу територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) міста Яремче за 2020р.

Дата: 29.01.2021 14:07

В Яремчанському регіоні створено 1 Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) міста Яремче для обслуговування громадян похилого віку,громадян з інвалідністю, хворих, інших громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують соціального обслуговування. Даний територіальний центр знаходиться в місті Яремче, який обслуговує сільське та міське населення.

У територіальному центрі утворені  відділення:

- соціальної допомоги вдома;

- організації надання адресної натуральної та грошової допомоги.

Функціонує пункт прокату технічних засобів реабілітації та «Банк речей».

Стаціонарних відділень для постійного проживання в Яремчанському регіоні немає.

Станом на 01.01.2021року виявлено 448громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують надання соціальних послуг, з них  обслужено територіальним центром 303громадян.

З них соціальну допомогу вдома отримали 111 одиноких громадян, 192громадян обслужено  відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги.

Проведено 6 виробничих нарад, на яких аналізувалася робота територіального центру, працівники ділилися досвідом роботи, проводилися бесіди на тематику якісного надання соціальної допомоги потребуючим громадянам, проводилося навчання щодо запровадження державних стандартів, щодо методичних рекомендацій з проведення моніторингу та оцінки якості соціальних послуг, щодо надання першої медичної допомоги та платних послуг.

Проведено інструктаж з працівникам установи щодо основних симптомів коронавірусної інфекції і порядку здійснення профілактичних заходів у випадку виявлення хворих.

Соціальні послуги  у звітному році надавалися відповідно до державних стандартів соціальних послуг.

Територіальний центр співпрацює з релігійною організацією БФ «Карітас Коломия»,  благодійниками та громадськими організаціями регіону, з управлінням молоді і спорту, з медичними службами щодо надання соціальної допомоги пільговим категоріям населення, святкування визначних дат, щодо вдосконалення організації надання соціально-побутової та медичної допомоги самотнім непрацездатним громадянам похилого віку, інвалідам, проводить обстеження матеріально-побутових умов малозабезпечених громадян.

За звітний період 503 осіб отримали адресної натуральної та грошової допомоги на суму тис. 368,0тис.грн., з них 272 громадян отримав одноразову грошову допомогу в сумі 192,3 тис. грн. з місцевого бюджету та 231особі надано натуральної допомоги на суму 146,7тис.грн. з позабюджетних коштів та 29,0тис.грн. з місцевого бюджету, а саме:

- 47 громадянам святкові продуктові набори до Великодня на суму 20тис. грн. та до Дня громадян похилого віку надано 97подарункових наборів на суму 9,0 тис. грн. з місцевого бюджету.

- були проведені благодійні акції – «Шкільний портфелик», з якої залучено  благодійної допомоги на суму 5,7 тис. грн. для 14 осіб та «Подаруй дитині радість» до Дня св. Миколая надано подарунків 29 громадянам на суму 11,2 тис. грн.

- функціонує «банк речей».Протягом звітного періоду видано одягу109потребуючому громадянинові на суму 62,4 тис. грн.

- 42 одиноких громадян та інвалідів отримували 646гарячих обідів на суму 45,0тис грн.

- 60 громадянам надано 183 регіональних часописів «Яремчанський вісник» благодійно від редакції на суму 0,8 тис. грн.

- 11 осіб надано засобів гігієни на суму 1,7тис.грн.

- 29 особам надано постільної білизни на суму 3,6 тис.грн.

- 8 осіб отримали предмети медичного призначення та медикаменти на суму 2,1тис.грн.

Соціальними робітниками проведено косметичний  ремонт житла 25 одиноким громадянам.

Мультидисциплінарною командою територіального центру обслужено 38громадян похилого віку та осіб з інвалідністю.

Пунктом прокату надано 6 особам 11 технічних засобів реабілітації.

Плануються заходи спрямовані на покращення роботи територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг):

-продовжуватисвоєчасно, якісно та в повномуобсязінадаватисоціальніпослуги;

- продовжувати роботу щодовиявлення та обстеження матеріально-побутових умов одиноких громадян,осіб з обмеженимифізичнимиможливостями, малозабезпеченими сімями з метою наданняїмсоціальних послуг та необхідноїдопомоги;

-своєчасноздійснюватианаліз та обробкуіндивідуальнихпланівнаданнясоціальнихпослуг в частині їх перегляду;

-проводити роботу, спрямовану на своєчасність та результативністьрозглядускарг і зверненьотримувачівсоціальнихпослуг;

-продовжуватидотримуватисявимог, показниківзабезпеченняякості, строків, принципів, встановлениху Державному стандарті догляду вдома;

-співпрацювати з благодійниками для надання натуральної допомоги потребуючим громадянам;

- організовувати збір речей, що були у вжитку, продуктів харчування, побутової хімії для подальшого розподілу серед поьребуючих громадян;

- продовжуватиінформаційно-роз’яснювальну роботу середмешканцівтериторіальної громади щодо надання соціальних послуг.

В.о.директора територіального центру                                             Оксана   Журавська