Яремчанська міська рада
Івано-Франківська область, Надвірнянський район

ВІЙСЬКОВА СЛУЖБА ЗА ПРИЗОВОМ ОФІЦЕРІВ ЗАПАСУ

Дата: 18.03.2021 15:08
Кількість переглядів: 9384

Чому в Україні проводиться призов офіцерів запасу, громадяни якого віку підлягають призову, який термін проходження військової служби, кому надається відстрочка та якими правами, пільгами та видами забезпечення користуються офіцери-призовники згідно чинного законодавства

????Військова служба за призовом осіб офіцерського складу - це окремий вид військової служби, що регулюється:

?Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 року;

?Указом Президента України від 10.12.2008 року № 1153/2008 «Про Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України»;

?Наказом Міністерства оборони України від 10.04.2009 року № 170 «Про затвердження Інструкції про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України».

????Військову службу за призовом осіб офіцерського складу впроваджено з метою до підготовки та перепідготовки офіцерів запасу за визначеними військовими спеціальностями, набуття ними практичного досвіду.

Офіцери за призовом в обов’язковому порядку пройдуть тримісячну підготовку на курсах перепідготовки та підвищення кваліфікації при вищих військових навчальних закладах та після цього призначатимуться на первинні офіцерські посади до військових частин, які не беруть участь в операції об’єднаних сил на територіях Донецької та Луганської областей. Ці офіцери не залучатимуться до ООС.

????Військова служба за призовом офіцерів запасу є обов’язковою. Призиваються особи віком до 43 років, які пройшли повний курс за програмою підготовки офіцерів запасу (закінчили військові кафедри), мають вищу освіту (не нижче бакалавра), яким присвоєне первинне офіцерське звання і які за результатами медичного огляду придатні до військової служби за станом здоров’я.

Хочу зауважити, що призов здійснюватиметься на рівних засадах, як для чоловіків, так і для жінок.

Це не контрактна служба, тобто контракт не підписується. Відповідно до чинного законодавства строк військової служби за призовом для осіб офіцерського складу становить 18 місяців.

При цьому слід розуміти, що початком військової служби за призовом вважається день направлення військовослужбовців до курсів перепідготовки та підвищення кваліфікації із районного територіального центру комплектування, а закінченням – день виключення військовослужбовців зі списків особового складу військової частини.

Тим офіцерам запасу, які з причин передбачених статтею 17 закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» не можуть проходити службу, рішенням атестаційної комісії ОТЦК та СП буде надаватися відстрочка, яка може бути – у зв’язку із сімейними обставинами, за станом здоров’я, для здобуття освіти, а також для продовження професійної діяльності.

Відповідно до статті 119 Кодексу законів про працю України за працівниками, призваними на військову службу за призовом осіб офіцерського складу, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності й у фізичних осіб – підприємців, у яких вони працювали на час призову.

Не останнє місце в службі офіцера за призовом займає той факт, що відповідно до чинного законодавства офіцери-призовники користуються правами, пільгами та видами забезпечення передбаченими для осіб офіцерського складу, які проходять військову службу за контрактом. Зокрема відсутня відмінність у грошовому забезпеченні між офіцерами контрактниками і офіцерами за призовом. Грошове забезпечення офіцерів, призваних на військову службу за призовом від 13000 грн.

Тим офіцерам запасу, які у будь-який спосіб намагатимуться уникнути призову, не маючи на те законних підстав, загрожує притягнення до адміністративної або кримінальної відповідальності в порядку, встановленому законом.

????Шановні товариші офіцери, закликаю бути вірним військовій присязі і виконати свій обов’язок перед Батьківщиною, шляхом проходження військової служби та здійснення свого посильного внеску в обороноздатність держави.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь