Весняний призов на військову строкову службу! Питання та відповіді!

Дата: 23.03.2021 15:14

Чи зберігається робоче місце за призовником, який був офіційно працевлаштований?

- Так. За громадянином призваним на військову строкову службу на весь період служби зберігається робоче місце та середньомісячна зарплатня. Роботодавець немає права звільняти такого працівника під час проходження ним строкової служби.

Якщо призовник одружений та має неповнолітню дитину?

- Відстрочка від проходження військової строкової служби надається, якщо у призовника двоє або більше неповнолітніх дітей. Також, дитину віком до трьох років або дитину старшу трьох років, яка виховується без матері у зв'язку з її смертю або за рішенням суду.

Детальніше про відстрочку можна ознайомитись у статті 17 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» : https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text

Яка форма навчання надає право на відстрочку?

- Відстрочку на навчання отримує той абітурієнт, який поступив на навчання на денну форму навчання!!!! ЗАОЧНА ФОРМА НАВЧАННЯ ПРАВА НА ВІДСТРОЧКУ НЕ НАДАЄ!!!! Якщо призовник був відрахований з навчального закладу, перевівся на заочну форму навчання він БУДЕ ПРИЗВАНИЙ НА ВІЙСЬКОВУ СТРОКОВУ СЛУЖБУ. Виключенням є академічна відпустка за станом здоров’ям.

Важливо!!!!! Призовники, які мають право на отримання відстрочки ЩОРІЧНО, ДО 1 ЖОВТНЯ, мають ОСОБИСТО надавати у свої територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) підтверджувальні документи.

Призовний вік громадян : 18 – 27 років.

Термін проходження служби : вища освіта – один рік, без вищої освіти — півтори року. Термін проведення весняного призову : квітень – червень 2021 року.

Якщо у Вас виникають питання щодо весняного призову ви можете написати на нашій сторінці або звернутись у свій територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.