Встановлення меж земельної ділянки в натурі

Дата: 13.05.2021 08:37

Відповідно до статті 106 Земельного кодексу України власник земельної ділянки має право вимагати від власника сусідньої земельної ділянки сприяння встановленню твердих меж, а також відновленню межових знаків у випадках, коли вони зникли, перемістились або стали невиразними.

Встановлення меж земельної ділянки в натурі – це фактичне розташування поворотних точок меж земельної ділянки та закріплення їх межовими знаками на місцевості за допомогою геодезичних пристроїв.

Процедура встановлення меж земельної ділянки в натурі складається з 5 кроків :

1 : Власник земельної ділянки звертається до будь якої землевпорядної організації відповідного регіону, де розташована земельна ділянка та укладає з нею договір на складання технічної документації для встановлення меж земельної ділянки в натурі.

Документи які необхідно надати:

• копію документа, що посвідчує особу та реєстраційного номера облікової картки платника податків;
  • копію документа, що посвідчує право власності на нерухоме майно, що розташоване на цій земельній ділянці;
  • копію документа, що посвідчує право власності(користування) на земельну ділянку;
  • рішення органу місцевого самоврядування або органу виконавчої влади про надання дозволу на відведення земельної ділянки у власність або користування з викопіюванням, на якому зазначене її місце розташування.

2 : Проведення підготовчих робіт, під час яких інженерами-землевпорядниками проводиться збір та аналіз наявної документації із землеустрою, правових підстав надання земельної ділянки у власність(користування), відомостей про наявність спірних питань щодо меж земельної ділянки, даних Державного земельного кадастру тощо.

3 : Проведення  топографо-геодезичних робіт – виконання геодезичних зйомок на місцевості для визначення поворотних точок меж земельних ділянок та встановлення межових знаків.

4 : Проведення камеральних робіт – складання та оформлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення(відновлення) меж земельної ділянки в натурі та закріплення їх межовими знаками.

Відділ «Яремчанське бюро правової допомоги»