Проведення державної реєстрації права оренди земельної ділянки

Дата: 08.06.2021 14:18

Для проведення державної реєстрації права оренди земельної ділянки до реєстраційної служби подається заява про державну реєстрацію прав та їх обтяжень у паперовій формі та оригінали документів, необхідних для державної реєстрації прав та їх обтяжень, їх копії, засвідчені в установленому порядку, а саме:
- копія документа, що посвідчує особу заявника;
- копія реєстраційного номера облікової картки платника податку згідно з Держаним реєстром фізичних осіб - платників податків;
- документ, що підтверджує внесення плати за надання витягу з Державного реєстру прав та документ про сплату державного мита (крім випадків, коли особа звільнена від сплати державного мита);
- документи, що підтверджують виникнення, перехід або припинення права оренди земельної ділянки (договір оренди). У разі, коли в документах, що підтверджують виникнення, перехід та припинення речових прав на земельну ділянку, відсутні відомості про її кадастровий номер, заявник, крім документа, що підтверджує виникнення, перехід та припинення речових прав на нерухоме майно, подає витяг з Державного земельного кадастру про таку земельну ділянку;
- у разі подання заяви уповноваженою особою така особа подає документ, що посвідчує її особу, копію документа, що підтверджує її повноваження; якщо уповноважена особа діє від імені фізичної особи - копію документа, що посвідчує особу, яку вона представляє, копію реєстраційного номера облікової картки платника податку такої фізичної особи, крім випадків, коли фізична особа через свої релігійні або інші переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податку, офіційно повідомила про це відповідні органи державної влади та має відмітку в паспорті громадянина України.

Державна реєстрація права оренди на земельну ділянку проводиться у строк, що не перевищує п’яти робочих днів з дня надходження заяви про таку реєстрацію.

За результатами проведення державної реєстрації заявнику видається витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Відділ «Яремчанське бюро правової допомоги»