ВІДБУЛИСЯ ГРОМАДСЬКІ ОБГОВОРЕННЯ

Дата: 18.06.2021 14:36

15 червня 2021 року в приміщенні виконавчого комітету Яремчанської міської ради проходили громадські обговорення проектів регуляторних актів щодо встановлення місцевих податків і зборів на території Яремчанської міської територіальної громади з 01.01.2022 року.

В обговоренні взяли участь понад 15 осіб – представники органів виконавчої влади, фахівці управлінь та відділів міськвиконкому, депутати міської ради, підприємці, ЗМІ та інші зацікавлені особи.

Присутнім були представлені проекти наступних рішень:

«Про встановлення ставок та пільг із сплати  податку на нерухоме майно,

відмінне від земельної  ділянки на території Яремчанської міської територіальної громади»

«Про визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб на території Яремчанської міської територіальної громади»

«Про встановлення єдиного податку на території  Яремчанської міської

територіальної громади»

«Про встановлення транспортного податку на території  Яремчанської міської територіальної громади»

З проектами рішень можна ознайомитися на сайті міста в розділі «Регуляторна політика» -­› «Проекти регуляторних актів».

Присутні обговорювали розміри ставок податків і зборів. Ставки єдиного податку запропоновані для платників І групи у розмірі 10% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, для платників ІІ групи – у розмірі 20% від мінімальної заробітної плати. Присутні підтримали такі пропозиції.

Активні обговорення відбувались стосовно податку на нерухомість для об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних і юридичних осіб, а саме стосовно застосування зональності обєктів. Запропоновано доопрацювати даний проект рішення та винести на розгляд депутатських комісій.

Також запропоновано переглянути мінімальну вартість місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна фізичних осіб з урахуванням місця розташування та функціонального використання об’єкта нерухомості для  осіб   (громадян, або підприємців), які здають нерухомість в оренду.

Що стосується встановлення транспортного податку, то така норма стосуватиметься лише легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше ніж 5 років (включно) і середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної зарплати ( у 2021 році сягає 2250 000 грн.).

Матеріали підготовлено

відділом економічного розвитку