До відома громадян !

14.07.2021 р.  № 216

Головам територіальних громад

Івано-Франківської області

З метою інформування громадськості та доведення до широкого читацького загалу (в т.ч. шляхом публікації на офіційних веб-сайтах територіальних громад та сторінках у соціальних мережах ),

Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області  (76019 м. Івано-Франківськ, вул. Берегова, 24, тел. 51-13-89,  ifdergprod@vetif.gov.uaподає  наступну актуальну інформацію.

В першому півріччі 2021 року фітосанітарні інспектори видали 4958 дозвільних документів для експорту рослинної продукції

Охорона території України від занесення та поширення відсутніх на території України регульованих шкідливих організмів, а також запобігання їх проникненню у зони, вільні від таких організмів, є одним із важливих напрямків роботи Головного управління Держпродспоживслужби Івано-Франківщини.

Так, протягом першого півріччя цього року фітосанітарному контролю підлягали усі об’єкти регулювання, у тому числі ті, що переміщувались через державний кордон України та карантинні зони. Всі операції, що були пов’язані з імпортом рослинної продукції, проводились через єдиний державний інформаційний веб-портал «Єдине вікно для міжнародної торгівлі».

Так, при ввезенні з-за кордону, фітосанітарними інспекторами на шести митних постах області оглянуто:

- 103 тонни продовольчих, фуражних, технічних об’єктів регулювання,

- 2676 м куб. лісоматеріалів,

- 43435 штук садивного матеріалу,

- 49039 штук дерев'яного пакувального матеріалу.

При ввезенні імпортних об’єктів регулювання було виявлено порушення фітосанітарних вимог України, а саме:

- 6 випадків - при ввезенні дерев’яного пакувального матеріалу;

- 2 випадки - ввезення продукції без оригіналів фітосанітарного сертифікату країни експорту.

Проведено знищення 84 піддонів, що не відповідали фітосанітарним вимогам України. Державам, які допустили порушення надіслано 8 нотифікаційних повідомлень.

На експорт з області оглянуто та відправлено:

- 25531 тонну продовольчих, фуражних, технічних об’єктів регулювання,

- 147983 м куб. лісоматеріалів,

- 8970 штук дерев'яного пакувального матеріалу,

- 85255 штук садивного матеріалу.

Для вивезення продукції видано 4889 фітосанітарних сертифікатів та 69 карантинних сертифікатів.

Крім того, проведено реєстрацію осіб, які здійснюють господарську діяльність, пов’язану з виробництвом та обігом об’єктів регулювання. За результатами проведених обстежень до загальнодержавного реєстру включено 48 осіб.