Яке майно є особистою приватною власністю одного з подружжя

Дата: 05.10.2021 14:15

Главою 7 Сімейного кодексу України визначено перелік майна, яке є особистою приватною власністю чоловіка або дружини. Таким майном є :

• майно набуте до шлюбу;
  • майно набуте за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування;
  • майно набуте за час шлюбу, але за кошти, які належали їй/йому особисто;
  • житло набуте нею/ним за час шлюбу внаслідок приватизації;

Особистою приватною власністю дружини та чоловіка є речі індивідуального користування, в тому числі коштовності, навіть якщо вони були придбані за рахунок спільних коштів подружжя.

Особистою приватною власністю дружини/чоловіка є премії, нагороди, які були одержані за особисті заслуги.

Суд може визнати за другим з подружжя право на частку цієї премії, нагороди, якщо буде встановлено, що він своїми діями сприяла її одержанню.

Суд може визнати особистою приватною власністю чоловіка/дружини майно, набуте нею/ним за час їхнього окремого проживання у зв’язку з фактичним припиненням шлюбних відносин.

Якщо у придбання майна вкладені крім спільних коштів і кошти, що належали одному з подружжя  то частка у цьому майні відповідно до розміру внеску, є його особистою приватною власністю.

При розпорядженні своїм майном дружина/чоловік зобов’язані враховувати інтереси дитини, інших членів сім’ї, які відповідно до закону мають право користуватися ним.

Відділ «Яремчанське бюро правової допомоги»