Дата: 15.11.2021 18:58

про намір Виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства м.Яремче  здійснити зміну діючих тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення з 01.01.2022 року

Шановні споживачі!

На виконання пункту 2 розділу ІІ Порядку інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05 червня 2018 року № 130 Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства м.Яремче доводить до відома споживачів, що має намір вимушено підвищити тарифи на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення.

На сьогоднішній день, діють тарифи з централізованого водопостачання та водовідведення, для всіх категорій споживачів, які були встановлені Рішенням виконавчого комітету Яремчанської міської ради від 25.02.2020 р. № 20 та введені в дію з 01.07.2020 р. в наступних розмірах:

Централізоване водопостачання для населення,

що не перевищує норму споживання 5,8м.куб.

на одну особу в місяць20,00 грн./м.куб. з ПДВ

Централізоване водовідведення для населення,

що не перевищує норму споживання 5,8м.куб.

на одну особу в місяць20,00 грн./м.куб. з ПДВ

Централізоване водопостачання для населення,

що  перевищує норму споживання 5,8м.куб.

на одну особу в місяць25,00 грн./м.куб. з ПДВ

Централізоване водовідведення для населення,

що перевищує норму споживання 5,8м.куб.

на одну особу в місяць25,00 грн./м.куб. з ПДВ

Централізоване водопостачання для інших

та бюджетних споживачів 35,00 грн./м.куб. з ПДВ

Централізоване водовідведення для інших

та бюджетних споживачів 30,00 грн./м.куб. з ПДВ

Розрахунок тарифів був здійснений відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» від 01.06.2011р. №869.

В результаті змін у ціновій ситуації на ринку електричної енергії, оплати праці, що мають постійний характер та не залежать від господарської діяльності підприємства, планові витрати підприємства на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення зросли. Зокрема, питома вага заробітної плати в загальній сумі витрати становить 68%. В результаті збільшення мінімальної заробітної плати у відповідності до діючого законодавства тільки у 2022 році зростуть планові витрати на заробітну плату. Пропорційно до росту рівня заробітної плати збільшились відрахування на соціальні заходи на 15% від загальної суми витрат. У зв’язку зі збільшення у 2022 році тарифу за електроенергію (з 1.82 грн 1кВт/год до 2.0 грн. за 1кВт/год) відповідно збільшились на 10% витрат підприємства за спожиту електроенергію.

За результатами фінансово-господарської діяльності ВУВКГ» за 9 місяців 2021 року отримало збитки від здійснення основної діяльності, а саме  - з  послуг водопостачання та водовідведення.

Невідповідність діючих тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення їх реальній собівартості тягне за собою нестачу обігових коштів, що надходять від реалізації наданих послуг.

Враховуючи те, що ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» та ЗУ «Про питну воду та питне водопостачання» передбачається затвердження тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення не нижче розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво, виникла необхідність у встановлені тарифів на вищевказані послуги.

09 листопада 2021 року ВУВКГ звернулось до виконавчого комітету Яремчанської міської ради із заявою та розрахунковими матеріалами для встановлення тарифів з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.

Розрахунковий (плановий) тариф на централізоване водопостачання та водовідведення має наступний розмір:

Згідно з поданими розрахунками плановий тариф з 01.01.2022р. становитиме:

Населення :

Водопостачання – 23,00грн./м.куб.- ріст на рн/м³, або на 15%;

Водовідведення – 23,00грн./м.куб. ріст на 3грн/м³, або на 15%;

Інші та бюджетні споживачі :

Водопостачання – 40,00грн./м.куб.-  ріст на 5грн/м³, або на 15%;

Водовідведення – 35,00грн./м.куб.-  ріст на 5грн/м³, або на 15%;

Населення, що перевищує норму споживання 5,8м.куб на одну зареєстровану особу в місяць:

Водопостачання – 29,00грн./м.куб.- ріст на 4грн/м³, або на 16%;

Водовідведення – 29,0000грн./м.куб.- ріст на 3грн/м³, або на 16%;

Структура планових тарифів додається.

Плановані витрати за елементами

Централізоване  водопостачання

Централізоване  водовідведення

Витрати операційної діяльності

Прямі витрати

- Прямі матеріальні витрати

в тому числі електроенергія

куповані комплект вироби

- Прямі мат. витрати на оплату праці

Заробітна плата

Інші прямі витрати:

В тому числі

нарахування на заробітну плату

Амортизація

- Інші витрати

- Змінні загально виробничі та постійно розподілені загально виробничі витрати

Витрати на збут

Адмін. витрати

Інші операційні витрати

Витрати фінансової діяльності

Витрати з податку на прибуток від звичайної діяльності

Витрати на здійснення капітальних вкладень (базовий прибуток)

ПДВ 20%

Тариф на 1 куб.м.

Зауваження та пропозиції просимо надавати у письмовій формі:

поштою за адресою: м.Яремче, вул..Довбуша, 86, тел. 2-20-78; 2-27-63.

електронною поштою за адресою: jaremche_vuvkg@ukr.net

Строк приймання зауважень та пропозицій становить - 7 календарних днів з дня оприлюднення на офіційному веб сайті Яремчанської міської ради.

Відкрите обговорення за участю представників місцевих органів виконавчої влади, керівника та спеціалістів підприємства, та інших осіб, які подали заявки на участь відбудеться  22 листопада 2021 року в приміщенні ВУВКГ м.Яремче,  вул..Довбуша, 86 о 14:00год.

Адміністрація ВУВКГ м.Яремче