До уваги суб'єктів господарювання!

Дата: 28.01.2022 10:26

Інформуємо Вас про те, що з 01 січня 2022 року значно розширено коло суб'єктів господарювання (фізичних осіб-підприємців), які мають застосовувати реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій (далі РРО/ПРРО).

Зокрема, з 01 січня 2022 року обов'язковим є застосування РРО/ПРРО платниками єдиного податку другої-четвертої групи, які проводять готівкові розрахунки, незалежно від виду діяльності та обсягу доходу.

Водночас, зауважуємо, що Постановою КМУ від 23 серпня 2000 року № 1336 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2021 року № 1359, яка набрала чинності з 01 січня 2022 року), сільським радам та радам об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом, надано право приймати рішення про обов'язкове застосування на території села РРО та/або ПРРО для суб'єктів підприємницької діяльності, зокрема й фізичних осіб-підприємців, які сплачують єдиний податок, при здійсненні роздрібної торгівлі на території села товарами (крім підакцизних товарів).

Основною метою запровадження обов'язкового використання РРО є контроль за готівковим обігом підприємств та ФОПів, що стимулюватиме суб'єктів господарювання до податкової дисципліни, зменшить кількість підприємців, які працюють у "тіні", і найголовніше, сприятиме збільшенню надходжень до місцевого бюджету на фінансування та розвиток інфраструктури Яремчанської міської територіальної громади.