Повідомляйте про факти порушення представниками країни-агресора та інших країн норм міжнародного гуманітарного права щодо цивільного населення та військовослужбовців

Дата: 22.03.2022 14:41

На виконання доручення Генерального прокурора, з метою своєчасного та об’єктивного інформування суспільства та формування доказаної бази для використання у судових процесах, у тому числі у міжнародних судах. Необхідно невідкладно після виявлення чи одержання інформації надавати до Надвірнянської окружної прокуратури інформацію про всів факти порушення представниками країни-агресора та інших країн норм міжнародного гуманітарного права щодо цивільного населення та військовослужбовців.

Необхідно повідомляти, зокрема, про напади на цивільних осіб, у тому числі, які після вчинення на них нападу переїхали для тимчасового проживання на території Ваших ОТГ: пошкодження або знищення об’єктів цивільної інфраструктури:насилля щодо медичного персоналу, пошкодження медичного транспорту, лікарень, обладнання, інші порушення (використання цивільного одягу, символіки та форми Збройних Сил та інших служб України, емблем гуманітарних та медичних установ, використання цивільної інфраструктури з військовою метою під прикриттям цивільних та ін.)

В інформації вказувати:

1. Дату і час події;
  2. Точне місце події (конкретну адресу або прив’язку до орієнтирів);
  3. Конкретні обставини події;
  4. Кількість постраждалих з виокремленням цивільних, дітей, осіб похилого віку, інших слабо захищених категорій, їх анкетні дані;
  5. Застосовану агресором зброю або інші засоби;
  6. Наявність чи відсутність військових об’єктів поряд з місцем нападу;

Інформування про кожен випадок порушення норм міжнародного гуманітарного права здійснювати засобами електронного зв’язку цілодобово, терміново після виявлення з наданням вищезазначеного обсягу інформації на електронну адресу: nadvirna_pr@ukr.net

До інформації, за можливості, додавати підтверджуючі фото та відеоматеріали.