Грошова компенсація «пакунок малюка»

Дата: 20.07.2022 14:54

Грошова компенсація «пакунок малюка» надається одному з батьків новонародженої дитини. У разі відсутності батьків, заяву на отримання коштів можуть подати прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни новонародженої дитини.

Загалом для отримання грошової компенсації «пакунок малюка» треба подати:

• заяву;
  • копію свідоцтва про народження дитини. У разі відсутності свідоцтва про народження дитини необхідно подати копію документа, що підтверджує факт народження дитини в закладі охорони здоров’я або поза ним.
  • довідку з пологового будинку про неотримання натуральної допомоги “пакунок малюка”.

Документи необхідно подати особисто за місцем проживання/перебування/звернення отримувача до виконавчого органу сільської, селищної ради або центру надання адміністративних послуг.

В умовах війни Кабінет Міністрів України ухвалив рішення, яке дозволяє родинам під час воєнного стану використовувати кошти грошової компенсації «пакунку малюка» на будь-які необхідні товари, зокрема на їжу, ліки, пальне, щоби вивезти дитину в безпечне місце (отже, знято обмеження щодо використання коштів виключно на дитячі товари).

Окрім того:

– надано можливість перерахування коштів грошової компенсації на будь-який рахунок, відкритий в АТ КБ «Приватбанк»;

– знято обмеження щодо купівлі товарів виключно в тих закладах торгівлі, які приєднались до програми з реалізації пілотного проєкту;

– відтепер кошти компенсації можна зняти, перерахувати на іншу картку або оплатити онлайн необхідні витрати;

– кошти грошової компенсації, невикористані протягом 12 місяців з дня зарахування, не будуть повертатись на рахунок Міністерства соціальної політики та залишаться на рахунках отримувачів.

Грошова компенсація не виплачується у разі:

• відмови від новонародженої дитини;
  • відбування матір’ю покарання у місцях позбавлення волі та подальшого перебування новонародженої дитини в будинку дитини при установі виконання покарань;
  • смерті новонародженої дитини в пологовому будинку;
  • отримання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка»

Отже, для отримання грошової компенсації «пакунок малюка», Вам необхідно звернутись до виконавчого органу сільської, селищної ради або центру надання адміністративних послуг та подати необхідний перелік документів.