Стягнення аліментів з безробітної особи

Дата: 06.09.2022 11:17

Відповідно до чинного законодавства України на батьків покладено обов’язок утримувати своїх дітей до досягнення ними повноліття.

Якщо батьки добровільно відмовляються від утримання дитини тоді це можна зробити за рішенням суду.

Відсутність офіційних доходів у батьків не позбавляє їх від обов’язку утримувати неповнолітню дитину.

Той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина має право звернутися до суду із позовом про стягнення аліментів або із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів.

При визначенні розміру аліментів суд враховує:

• стан здоров’я та матеріальне становище дитини;
  • стан  здоров’я та матеріальне становище платника аліментів;
  • інші обставини що мають істотне значення.

Розмір аліментів повинен бути достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим ніж 50%прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Законом не передбачено звільнення особи від сплати аліментів в разі втрати роботи чи перебування у статусі безробітного.

За рішенням суду видається виконавчий документ: або виконавчий лист або судовий наказ, які необхідно подати до органу державної виконавчої служби або приватного виконавця разом із заявою про відкриття виконавчого провадження.