Порядок розірвання шлюбу

Дата: 06.09.2022 11:19

В Україні розірвання шлюбу можливе двома способами:

• розірвання шлюбу в позасудовому порядку через органи ДРАЦС;
  • розірвання шлюбу в судовому порядку.

За спільною заявою подружжя в органи ДРАЦС за місцем проживання подружжя або одного з подружжя за умови спільної згоди та відсутності неповнолітніх дітей, шлюб розривається між ними незалежно від наявності майнового спору.

Також розірвання шлюбу через органи ДРАЦС відбувається якщо другий із подружжя визнаний безвісно відсутнім або визнаний недієздатним.

Перелік необхідних документів для розірвання шлюбу через органи ДРАЦС:

• заява про розірвання шлюбу
  • свідоцтво про шлюб

Орган ДРАЦС складає актовий запис про розірвання шлюбу після спливу одного місяця від дня подання такої заяви.

У тому випадку коли в подружжя є неповнолітні діти або один із подружжя заперечує проти розірвання шлюбу, такий шлюб може бути розірваний лише в судовому порядку.

Справи про розірвання шлюбу можуть розглядатися судами за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача, а також у разі якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або якщо за станом здоров’я чи з інших поважних  причин виїхати до місця проживання відповідача.

У разі розірвання шлюбу судом шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.

Якщо шлюб розривається через суд, свідоцтво про розірвання шлюбу не видається.