Цінова ситуація на споживчому ринку у серпні 2022 року

Дата: 15.09.2022 13:10

Головне управління статистики в Івано-Франківській області повідомляє.  За даними Державної служби статистики України, інфляція на споживчому ринку в серпні 2022р. порівняно з липнем 2022р. в області становила 1,0%, з початку року – 19,4%, в Україні (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м.Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях) – 1,1% та 19,5% відповідно.

На споживчому ринку області в серпні п.р. порівняно з попереднім місяцем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 0,5%. Найбільше (на 15,9%) подорожчали яйця. На 9,6–1,8% підвищилися ціни на сало, свинину, цукор, рис, фрукти, м’ясо птиці, безалкогольні напої, масло. Водночас на 12,2% подешевшали овочі, на 3,1% – продукти переробки зернових, на 2,2% – яловичина, на 1,0% – риба та продукти з риби.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,3%, у т.ч. на тютюнові вироби – на 1,7%, алкогольні напої – на 0,8%.

Предмети домашнього вжитку, побутова техніка подорожчали на 5,6% в основному через підвищення цін на пральні машини на 10,6%, пилососи – на 8,1%, обігрівачі, кондиціонери повітря – на 7,9%, ламінат – на 6,7%.

Підвищення цін у сфері охорони здоров’я на 2,6% відбулося за рахунок здорожчання фармацевтичної продукції на 3,6%.

Ціни на транспорт зросли на 0,8% в основному через подорожчання автомобілів на 5,0%. Водночас на 1,8% подешевшали паливо та мастила.

У сфері зв’язку ціни підвищилися на 1,7%, у т.ч. на телефонне обладнання на 3,7%, мобільний зв’язок – на 2,0%.