Вибір прізвища при розірванні шлюбу

Дата: 19.09.2022 16:04

Відповідно до чинного законодавства особа, яка змінила прізвище у зв’язку з реєстрацією шлюбу має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє попереднє дошлюбне прізвище шляхом подання відповідної заяви до органів ДРАЦС.

Для повернення свого дошлюбного прізвища після розірвання шлюбу в органах ДРАЦС зацікавлена особо повинна надати:

• письмову заяву про повернення дошлюбного прізвища після розлучення;
  • фотокартку
  • квитанцію про сплату державного мита(крім випадків звільнення від його сплати)
  • рішення суду про розірвання шлюбу, де зазначено про бажання відновити дошлюбне прізвище або свідоцтво про розірвання шлюбу.

Заява подається за умови пред’явлення паспорта громадянина України та розглядається у тримісячний строк з дня її подання та видає свідоцтво про зміну прізвища.

Після цього особі потрібно обміняти паспорт при зміні прізвища та всі інші документи.