Про фінансування центральної міської лікарні

Дата: 03.11.2022 14:28

КНП «Яремчанська центральна міська лікарня» крім обслуговування місцевого населення, надає медичну допомогу жителям сусідніх територіальних громад, відпочивальникам та внутрішньо переміщеним особам.

Значна частка стаціонарних хворих припадає на жителів сусідніх громад. Зокрема, з початку року по листопад, співвідношення стаціонарних пацієнтів з нашої та сусідніх територіальних громад таке:

Яремчанська ТГ – 1649 (Яремче – 1120; Микуличин – 529) – 63%

Ворохтянська ТГ – 389 (Татарів – 152; Ворохта – 237) – 15%

Поляницька ТГ – 572 (Яблуниця – 332; Поляниця – 175; Вороненко – 65) – 22%.

Звісно, найбільше занепокоєння в закладу охорони здоров’я викликає фінансове навантаження.

Загалом у міському бюджеті на фінансування закладу передбачено 4401549,00 грн. Станом на 1 листопада, із місцевого бюджету (загального фонду) вже виділено 2496448,16 грн., зокрема:

• енергоносії – 2248366,87 грн.
  • продукти – 161740,79 грн.
  • паливно-мастильні матеріали – 64800,50 грн.
  • поточний ремонт котельні – 21540,00 грн.

Зі спеціального фонду виділили 199000,00 грн. на придбання котла.

З обласного бюджету надійшло 208000,00 грн. для придбання медичного обладнання.

Щодо субвенцій із сусідніх громад: 90000,00 грн. виділила Поляницька ТГ, які спрямували на відновлення зовнішньої мережі електропостачання.

Звертаємо увагу керівництво сусідніх Ворохтянської та Поляницької громад на необхідність долучатися до фінансування центральної міської лікарні. Медики в повному обсязі, однаково надають допомогу як місцевому населенню, так і сусідам. Додаткові пацієнти додають фінансового навантаження на заклад, що відбивається на місцевому бюджеті, тому просимо ставитися з розумінням та передбачати кошти в бюджетах громад для медичного закладу на наступний рік.