До уваги мешканців громади та суб’єктів господарювання!

Дата: 04.11.2022 14:33

Просимо заклади розміщення та мешканців нашої громади прийняти на проживання внутрішньо переміщених осіб, людей, які залишилися без домівок.

Зауважуємо, що згідно з Постановою Кабінету Міністрів від 19 березня 2022 р. № 333, власники житла, які безкоштовно прихистили в себе вдома внутрішньо переміщених осіб, можуть отримати грошову компенсацію від держави на покриття витрат та оплату комунальних послуг.

Компенсація надається за внутрішньо переміщених осіб, які переселилися з території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії.

До оновленого переліку територіальних громад, розташованих у районах проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), входить 9 областей.

Це територіальні громади Донецької (66), Харківської (56), Дніпропетровської (10), Луганської (37), Запорізької (59), Херсонської (48), Миколаївської (26), Сумської (20), Чернігівської (4) областей. Загалом у переліку наразі 326 громад.

Компенсація надається фізичним особам – громадянам України віком від 18 років, які є:

• власниками житла або їх представниками;
  • наймачами (орендарями) житла державної або комунальної власності;
  • спадкоємцями, які прийняли спадщину.

Для того, щоб отримати компенсацію, власник житлового приміщення, не пізніше ніж протягом наступного дня з дня розміщення внутрішньо переміщених осіб, повинен звернутися у відділ житлово-комунального господарства, благоустрою та екології міськвиконкому.

Власник житлового приміщення також зобов’язаний в день припинення розміщення ВПО або зміни їх кількості, подати заяву з інформацією про зміну переліку осіб.

Сума компенсації розраховується з моменту повідомлення про розміщення та з урахуванням кількості днів, протягом яких фактично проживали внутрішньо переміщені особи (за кожен людино-день – з 01.10.2022 року по 31.03.2022 року – 30,0 грн.). Такі розрахунки проводяться за кожний звітний місяць окремо за окремо поданими заявами.

(потрібно звертатися кожного місяця до 5 числа).

Консультацію можна отримати у телефонному режимі: 03434 2 25 67.