Відпустка для військовослужбовців під час дії воєнного стану

Дата: 26.12.2022 13:32

У зв’язку із дією на території України воєнного стану багато військовослужбовців стикнулися із тим, що відпустка їм надавалася лише за сімейних обставин та інших поважних причин. Проте, 23 грудня 2022 року  набрав чинності Закон  «Про внесення зміни до пункту 18 статті 10-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» яким, військовослужбовцям було надано право на відпустку в особливий період  під час дії воєнного стану.

Детальніше про дані зміни консультує юристка Яремчанського бюро правової допомоги – Вікторія Личковська.

Чи врегульовано новим законом тривалість відпустки?

Так, відповідна відпустка для військовослужбовця може бути надана тривалістю, не більше як 10 календарних днів.

Чи враховується до зазначеного терміну час, необхідний на дорогу?

Ні, вказана тривалість зазначається без урахування часу, необхідного для проїзду  в межах України  до місця проведення відпустки та назад, але не більше 2 діб в один кінець.

Увага! Частина щорічної основної відпустки може бути надана один раз протягом календарного року за умови одночасної відсутності не більше ніж 30% загальної чисельності військовослужбовців певної категорії відповідного підрозділу.

Який порядок оформлення відпустки?

Крок 1: Військовослужбовець повинен подати рапорт безпосередньо командиру.

Крок 2: Командир передає рапорт до штабу військової частини для подання на розгляд командиру військової частини.

Крок 3: Командир військової частини приймає рішення щодо надання відпустки.

!!!За військовослужбовцями, яким надано частину щорічної основної відпустки зберігається грошове забезпечення.