Як відновити втрачений військовий квиток?

Дата: 16.01.2023 15:19

Відповідно до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» кожен військовослужбовець (військовозобов’язаний, резервіст) зобов’язаний надійно зберігати військовий квиток, стежити за своєчасним і точним внесенням до них змін.

Проте трапляються випадки коли військовий квиток може бути видано повторно через:

• непридатність військового квитка для подальшого користування;
  • його знищення під час стихійного лиха;
  • втрата або викрадення;
  • зміна прізвища, імені чи по батькові особи.

Куди звертатися?

Військовослужбовці повинні звернутися безпосередньо до свого командира за місцем проходження служби з рапортом.

Якщо ж особа не є військовозобов’язаною або резервістом – до керівника територіального центру комплектування та соціальної підтримки, у якому перебуває на військовому обліку, із заявою.

Які документи потрібні для відновлення військового квитка:

1. Заява/рапорт, у якій(-ому) зазначається про обставини втрати військового квитка та прохання про повторну його видачу.

2. Паспорт.

3. Матове фото 3х4 без куточка.

4. Пошкоджений документ або його залишки (за наявності).

5. Витяг з наказу про результати службового розслідування (якщо документ втрачено).

6. Довідка з відділу поліції, що була написана заява про втрату (якщо документ був викрадений).

Повторно військовий квиток може бути виданий лише за рішенням керівника територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Як передбачено статтею 211 Кодексу України про адміністративні правопорушення за зіпсуття або недбале зберігання військово-облікових документів, яке спричинило їхню втрату, передбачений штраф у розмірі від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 грн до 850 грн), а за повторне вчинення такого правопорушення або в особливий період – від п’ятдесяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 850 грн до 1700 грн)