Інклюзивно-ресурсний центр Яремчанської міської ради надає освітні послуги дітям із особливими освітніми потребами.

Дата: 01.07.2024 10:44

147 дітей були обстежені фахівцями центру, з них 44 було проведено повторну комплексну оцінку.

Обстеження проводяться фахівцями (консультантами) ІРЦ індивідуально за різними сферами розвитку:

-оцінка фізичного розвитку – визначення рівня її загального розвитку, відповідності віковим нормам, розвитку дрібної моторики, способу пересування тощо;

-оцінка мовленнєвого розвитку – визначення рівня розвитку та використання вербальної/невербальної мови, наявності мовленнєвого порушення та його структури;

-оцінка когнітивної сфери – визначення рівня сформованості таких пізнавальних процесів як сприйняття, пам’ять, мислення, уява, увага;

-оцінка емоційно-вольової сфери – виявлення здатності до вольового зусилля, схильностей до проявів девіантної поведінки та її причин;

-оцінка освітньої діяльності – визначення рівня сформованості знань, умінь, навичок відповідно до освітньої програми чи основних критеріїв формування вмінь і навичок дітей дошкільного віку.

До Інклюзивно-ресурсного центру можуть звернутися батьки, які відчувають занепокоєння щодо розвитку дитини віком від 2 до 18 років, незалежно від наявності в дитини інвалідності чи встановленого діагнозу.

Робота Інклюзивно-ресурсного центру спрямована на допомогу в правильному розвитку та забезпечення освітніх потреб дитини. Тут проводять корекційно-розвиткові заняття для дітей:

-раннього та дошкільного віку, які не відвідують заклади дошкільної освіти;

-які здобувають освіту у формі педагогічного патронажу.

Корекційні заняття проводяться відповідно до рівня підтримки визначеного фахівцями (консультантами) ІРЦ у Висновку про комплексну психолого-педагогічну оцінку.

З початку року було проведено 816 занять із фізичного розвитку, розвитку мовлення, розвитку пізнавальної діяльності, когнітивної та емоційно-вольової сфери.

Фото без описуФото без опису