Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України

Сибірка

Сибірка – гостра зоонозна хвороба, збудником якої є спороутворююча бактерія Bacillus anthracis  та перебігає з інтоксикацією, серозно-геморагічним запаленням шкіри та лімфатичних вузлів, рідше – у генералізованій формі.

11:15 11.08.2023

Сезон кліщів розпочато

Сезон кліщів розпочато: піки їх активності щороку припадають на  квітень-травень та серпень-вересень. Ці невеликі створіння  можуть  переносити  збудників  як вірусних, так і бактеріальних захворювань. В цьому році в нашому районі зареєстровано 4 випадки хвороби Лайма, а в 2022 році – 21 випадок, переносниками якої є іксодові кліщі.

12:17 17.05.2023