Яремчанська міська рада
Івано-Франківська область, Надвірнянський район

Протидія домашньому насильству

Фото без опису

 

 

ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЯ ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ

В Івано-Франківській області діє обласна комплексна Програма соціального захисту населення Івано-Франківської області у 2017-2020 роках, затверджена рішенням обласної ради від 23.12.2016 № 402-12/2016 (зі змінами), в якій передбачено ряд заходів, спрямованих на протидію домашньому насильству, в тому числі навчання та підвищення кваліфікації спеціалістів установ і закладів системи соціального захисту населення, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, виготовлення та розповсюдження інформаційної продукції, проведення широких інформаційних кампаній та проходження корекційних програм особам, які вчинили домашнє насильство.

16:54 31.05.2021

Фізичне насильство

        Фізичне насильство – це умисне нанесення побоїв та тілесних ушкоджень, що чинять шкоду честі та гідності. Воно призводить до травмування фізичного та психічного здоров’я, в окремих випадках – до смерті постраждалої людини. Треба знати ключові прояви фізичного насильства: Вас штовхають або б’ють. Вас не випускають з власного дому або не впускають до нього. Вас змушують до вживання алкоголю чи наркотиків. Вам погрожують позбавити вас життя або спеціально створюють небезпечні ситуації, що становлять загрозу. Вас позбавляють їжі, перешкоджають відпочинку чи сну. Вас проти волі утримують десь, переміщують в межах однієї держави або за кордон із застосуванням сили, погроз чи обману.          Якщо ви вбачаєте у ваших стосунках прояви фізичного насильства або є свідком протиправних дій стосовно інших, звертайтесь на Гарячу лінію попередження домашнього насильства за телефоном 116-123. 

18:01 25.01.2021

Сексуальне насильство

Сексуальне насильство – це посягання на статеву недоторканість людини, а також дії сексуального характеру щодо неповнолітніх. Є чіткі ознаки сексуального насильства, які потрібно обов’язково знати. Отже, прояви сексуального насильства такі:  зґвалтування;  примус до небажаних сексуальних контактів;  дотики до інтимних частин вашого тіла проти вашої волі;  примус до сексу з іншими людьми;  примус до збочених форм сексуальних стосунків;  примус до роботи в порноіндустрії чи секс-бізнесі;  примус до аборту чи вагітності;  примус до спостереження за статевим контактом кривдника. Сексуальне насильство може мати місце і у шлюбі, і це є злочином.

18:00 25.01.2021

Економічне насильство

Економічне насильство – це умисне позбавлення однією особою або групою осіб іншої людини або групи житла, їжі, одягу та іншого майна або коштів, на які постраждалі мають передбачене законом право. Як зрозуміти, що ви зіткнулися з економічним насильством? Наводимо основні ознаки: вас обмежують у доступі до власних коштів або забороняють використовувати власні кошти так, як ви вважаєте за потрібне; вас примушують до жебрацтва; вас позбавляють або перешкоджають у доступі до їжі, житла та іншого майна; ваше майно пошкоджують; вас обмежують у працевлаштування, забороняють навчатися або працювати; вас шантажують.          Якщо ви відчуваєте, що стосовно вас чи ваших близьких вчиняється економічне насильство, але ви не знаєте, як розірвати коло самостійно, зверніться за допомогою до правоохоронних органів та зателефонуйте на Національну гарячу лінію з попередження домашнього насильства: 116 123. Дзвінки безкоштовні на території України.

17:58 25.01.2021

Психологічне насильство

Психологічне насильство – це такий тип насильства, який пов'язаний з дією особи або групи осіб, що впливають на психіку іншої особи. Зазвичай мова йде про словесні образи, погрози, переслідування та залякування. Кривдник викликає у постраждалої особи емоційну невпевненість та нездатність захистити. Основні ознаки психологічного насильства: систематичні приниження та маніпуляції; образи словами, мімікою, жестами; постійні переслідування, контроль та погрози; зневажливе ставлення до бажань, думок, почуттів, а також безпідставна критика; позбавлення права на захист честі та гідності; шантаж; ігнорування чи дискримінація через переконання, віросповідання, походження, національну та расову приналежність.               Якщо ви або ваші близькі стикнулися з психологічним насильством, зверніться за допомогою у правоохоронні органи та до Національної гарячої лінії з попередження домашнього насильства за телефоном 116 123. Дзвінки безкоштовні на території України.

17:55 25.01.2021

Посилання на онлайн-курс та методичних посібників у сфері запобігання та протидії домашньому насильству !

До уваги суб`єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, відповідальних фахівців структурних підрозділів ОТГ, які проводять роботу з прийому та реєстрації заяв і повідомлень про вчинення домашнього насильства, сільських, селищних голів, які є персонально відповідальними за забезпечення своєчасного та ефективного вжиття заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству на території села.

15:51 05.01.2021

Вулична акція «Стоп насильству!»

Проблема насильства в родині є досить гострою для України, як і для багатьох інших країн світу. Її небезпечність полягає в тому, що прояви насильства і жорстокості в сім'ї не лише руйнують гармонію і злагоду в родині, а й виступають однією з передумов злочинності в суспільстві загалом. Ця проблема небезпечна ще й тим, що від неї страждають діти. Страждають не лише від насильства стосовно себе, а й, спостерігаючи за насильством у своїй сім'ї, у майбутньому переносять цей негативний досвід у власне життя.

16:36 07.12.2020

Круглий стіл «Запобігання та протидія домашньому насильству».

Щоб привернути увагу громадськості до проблеми насильства над жінками, 25 листопада стартувала Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». У 1999 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок й запропонувала урядам, міжнародним і неурядовим організаціям проводити в цей день заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до цієї проблеми.

16:30 04.12.2020

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь