Розірвання шлюбу

  • 282

Розірвання шлюбу за спільною заявою подружжя проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання подружжя або одного з них за умови спільної згоди та відсутності неповнолітніх дітей.

Орган державної реєстрації актів цивільного стану складає актовий запис про розірвання шлюбу  після спливу одного місяця від дня подання такої заяви, якщо вона не була відкликана та видає свідоцтво про розірвання шлюбу.

Однак у випадках, коли подружжя має неповнолітніх дітей або один із подружжя заперечує проти розірвання шлюбу, шлюб може бути розірваний лише у судовому порядку.

Відповідно до статті 109 Сімейного кодексу України суд виносить рішення про розірвання шлюбу,якщо буде встановлено, що заява про розірвання шлюбу відповідає дійсній волі дружини та чоловіка і після розірвання шлюбу не будуть порушені їхні особисті та майнові права, а також права їхніх дітей.

Таке рішення постановляється судом після спливу одного місяця від дня подання заяви.

У разі розірвання шлюбу судом шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду.

Які документи необхідно подати разом із позовною заявою про розірвання шлюбу?

  • оригінал свідоцтва про шлюб;
  • копія паспорта позивача;
  • копія ідентифікаційного коду позивача;
  • копія свідоцтва про народження дітей;
  • квитанція про оплату судового збору.

В позовній заяві необхідно вказати об’єктивні обставини та причини розірвання шлюбу. Заява повинна відповідати нормам чинного законодавства.

            Позовна заява про розірвання шлюбу подається до суду за місцем проживання відповідача. У виняткових випадках, якщо під опікою позивача знаходяться малолітні або неповнолітні діти то заява про розірвання шлюбу подається за місцем проживання позивача.

 

 

Відділ «Яремчанське бюро правової допомоги»