Порядок визнання фізичної особи недієздатною

  • 618

Порядок визнання фізичної особи недієздатною встановлюється Цивільним процесуальним кодексом України(ч.2 ст. 39 Цивільного кодексу України).

Заява про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи чи визнання фізичної особи недієздатною подається до суду за місцем проживання цієї особи, а якщо вона перебуває на лікування у наркологічному або психіатричному закладі – за місцем знаходження цього закладу.

Заяву про визнання фізичної особи недієздатною може бути подано членами її сімї, близькими родичами, незалежно від їх спільного проживання, органом опіки та піклування, психіатричним закладом.

У такій заяві необхідно зазначити обставини, які свідчать про хронічний, стійкий психічний розлад через який особа не здатна усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними. Також повинне бути клопотання про призначення судово-психіатричної експертизи.

До заяви необхідно додати докази, які свідчать про такий психічний стан особи:

  • довідка про стан здоровя ;
  • виписка з історії хвороби.

Справи про визнання особи недієздатною розглядаються за участю:

  • заявника;
  • особи, щодо якої розглядається справа;
  • представника органу опіки та піклування.

Чи можливо поновити цивільну дієздатність особи?

За заявою опікуна або органу опіки та піклування суд поновлює цивільну дієздатність фізичної особи, яка була визнана недієздатною і припиняє опіку, якщо буде встановлено що внаслідок одужання або значного поліпшення її психічного стану у особи поновилася здатність керувати своїми діями та усвідомлювати їх значення.

 

Відділ «Яремчанське бюро правової допомоги»