Чи потрібно ламінувати документи?

  • 346

Законодавством України не передбачена заборона на ламінування документів.  Разом із тим, чимало послуг і процедур вимагають пред’явлення саме оригіналів документів.

Під час ламінування здійснюється нанесення на документ прозорої плівки. Відповідно - ідентифікація справжності печаток та підписів утруднюється або стає неможливою.

Закон зобов’язує нотаріуса працювати з оригіналами документів, а наявність такої плівки-ламінації не дає можливості встановити оригінальність документу.  Фактично такі документи вважаються пошкодженими, та не можуть бути прийняті в роботу для вчинення нотаріальних дій.

Також провести експертизу справжності ламінованого документа неможливо.

При перетині кордону міграційна служба або прикордонники обґрунтовано можуть мати питання до ламінованих документів і вимагати подання замість них оригіналу.

На ламінованому документі не можна:

  • поставити штамп апостилю;
  • поставити необхідні відмітки, якщо є така необхідність;
  • зробити виправлення;
  • внести зміни та доповнення;

До прикладу, Апостиль ставиться на свідоцтвах про народження та шлюб, щоб вони мали юридичну силу за кордоном. На ламінованому документі неможливо поставити цей штамп чи інші важливі відмітки.

Зверніть увагу ! Нотаріус приймає в роботу лише ті заламіновані документи, ламінування яких прямо передбачено чинним законодавством (посвідчення водія; свідоцтво про реєстрацію ТЗ; пенсійне посвідчення; диплом про отримання освіти).