Порядок прийняття спадщини дитиною

  • 351

#консультація БПД

Відповідно до ч.4 ст. 1268 Цивільного Кодексу України малолітня, неповнолітня, недієздатна особа,  вважається такими, що прийняли спадщину, якщо не було подано заяву про відмову від прийняття спадщини.

Заяву про прийняття спадщини від імені малолітньої, неповнолітньої особи подають її батьки, опікун. Особи які досягли 14-річного віку мають право самостійно подати заяву про прийняття спадщини без згоди своїх батьків або опікунів. Якщо з певних причин батьки або опікуни чи піклувальники не подали заяву про прийняття ними спадщини від імені та в інтересах дітей спадкодавця і не відмовилися від спадщини, вважається, що спадщину діти прийняли і без подачі заяви до нотаріуса.

На яку частку у спадщині мають право малолітні діти?

Малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця мають право незалежно від змісту заповіту на обов’язкову частку.

Що повинен зробити нотаріус коли дізнається, що спадкоємцем є малолітня, неповнолітня, недієздатна особа або особа, цивільна дієздатність якої обмежена?

Перш за все, нотаріусу необхідно повідомити про це відповідні органи опіки та піклування.

Які документи необхідно подати нотаріусу  для отримання свідоцтва про право на спадщину?

  • свідоцтво про смерть спадкодавця;
  • документи, подані на підтвердження факту місця відкриття спадщини;  запис у будинковій книзі про реєстрацію спадкодавця;
  • свідоцтво про народження дитини та її паспорт(за наявності), довідка про присвоєння реєстраційного номеру облікової картки платника податків дитини;
  • правовстановлюючі документи на майно;
  • заява про видачу свідоцтва про право на спадщину, подана та підписана батьками, що діють від імені та в інтересах малолітньої дитини, або заява про видачу свідоцтва про право на спадщину, подана та підписана неповнолітньою дитиною, яка досягла 14 років.

У випадках, якщо дитина є спадкоємцем після померлих батька та матері, вона може отримати свідоцтво про право на спадщину :

  1. після призначення опікуна(піклувальника) відповідно опікуном(дитиною за згодою піклувальника).

 

 

Відділ «Яремчанське бюро правової допомоги»