Яремчанське бюро правової допомоги

Порядок зміни імені фізичної особи

Для того щоб змінити ім’я  фізичній особі необхідно звернутися до відділу державної реєстрації актів цивільного стану та подати наступні документи:

09:14 19.05.2023

Чи потрібно ламінувати документи?

Законодавством України не передбачена заборона на ламінування документів.  Разом із тим, чимало послуг і процедур вимагають пред’явлення саме оригіналів документів.

11:44 22.04.2023

Як отримати копію судового рішення, якщо суд знаходиться на тимчасово окупованій території

Як передбачено чинним законодавством України, зокрема ч.7 ст.147 Закону України «Про судоустрій та статус суддів»: якщо суд немає можливості здійснювати правосуддя з об’єктивних причин (під час воєнного або надзвичайного стану, у зв’язку із стихійним лихом, військовими діями або іншими надзвичайними обставинами) його територіальну підсудність може бути змінено шляхом передачі підсудності до суду, який найбільш територіально наближений до цього суду або іншого визначеного суду.

09:49 21.03.2023

Відповідальність за непостановку на військовий облік

Як передбачено у Додатку 2 до «Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів», затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 30.12.2022 №1487 призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні перебувати на військовому обліку:

10:04 01.02.2023

Як відновити втрачений військовий квиток?

Відповідно до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» кожен військовослужбовець (військовозобов’язаний, резервіст) зобов’язаний надійно зберігати військовий квиток, стежити за своєчасним і точним внесенням до них змін.

15:19 16.01.2023