Яремчанське бюро правової допомоги

Відпустка для військовослужбовців під час дії воєнного стану

У зв’язку із дією на території України воєнного стану багато військовослужбовців стикнулися із тим, що відпустка їм надавалася лише за сімейних обставин та інших поважних причин. Проте, 23 грудня 2022 року  набрав чинності Закон  «Про внесення зміни до пункту 18 статті 10-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» яким, військовослужбовцям було надано право на відпустку в особливий період  під час дії воєнного стану.

13:32 26.12.2022

Працевлаштування особи з інвалідністю

При прийнятті на роботу особа з інвалідністю повинна надати роботодавцю крім паспорта, трудової книжки, документа про освіту, наступні документи:

08:27 13.12.2022

Усиновлення одним з подружжя дитини іншого з подружжя

Для того, щоб усиновити дитину, той з подружжя , який бажає це зробити повинен звернутися до служби у справах дітей за місцем проживання такої дитини, та подати відповідну заяву. Крім цього, до заяви необхідно долучити:

13:10 17.11.2022

Як відновити втрачене посвідчення водія

Особі, для того щоб відновити втрачене посвідчення водія необхідно звернутися із заявою до найближчого сервісного центру МВС  та подати наступні документи:

10:53 15.11.2022

Встановлення факту належності особі правовстановлюючого документа

Досить актуальною проблемою на сьогоднішній день є необхідність встановлення факту належності особі правовстановлюючого документа, якщо ім’я,  по батькові, прізвище, місце і час народження якої зазначені в цьому документі не співпадають з даними вказаними в паспорті або свідоцтві про народження.

16:08 17.10.2022

Перелік поважних причин неприбуття до військкомату

Відповідно до  постанови Кабінету Міністрів України  № 1108, яка набула чинності 5 жовтня 2022 року передбачено, що поважними причинами неприбуття чи несвоєчасного прибуття військовозобов'язаного чи резервіста для призову на збори в пункт і в строк, установлені керівником відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (Центрального управління або регіонального органу СБУ, відповідного підрозділу Служби зовнішньої розвідки), які підтверджені відповідними документами (довідками), визнаються:

10:02 17.10.2022

Вибір прізвища при розірванні шлюбу

Відповідно до чинного законодавства особа, яка змінила прізвище у зв’язку з реєстрацією шлюбу має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє попереднє дошлюбне прізвище шляхом подання відповідної заяви до органів ДРАЦС.

16:04 19.09.2022